Польський політик висловив стурбованість підтримкою Волинською ОДА  «українських націоналістичних кіл».

Польський політик висловив стурбованість підтримкою Волинською ОДА «українських націоналістичних кіл».

Світ

Віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький, який відповідальний за східну політику, звинуватив Львівську та Волинську ОДА у підтримці “українських націоналістичних кіл”.  Про це повідомляє "Польське Радіо".
При обговоренні теми ставлення до УПА Ціхоцький заявив, що проблемою є не так історія 75-річної давності, як політичні й адміністративні рішення, які приймаються сьогодні – насамперед, “припинення українською державою основного права християн – гідно поховати останки своїх близьких”. Опісля політик висловив стурбованість підтримкою обласними адміністраціями, передусім Львівською та Волинською, “українських націоналістичних кіл”.Як сказав віце-міністр Ціхоцький, боротьба за правду про волинський злочин – це не лише питання очікувань поляків стосовно українців. Це надзвичайно важливо для внутрішньоукраїнського процесу формування ідентичності.

Разом з тим Ціхоцький додав, що Польща невпинно підтримує Україну в її прагненні до інтеграції із Заходом. Політик нагадав, що саме польська сторона представляє інтереси Києва як непостійний член Ради безпеки ООН, зокрема, в справі розміщення миротворчої місії на Донбасі. Політик додав, що Україна є для Польщі надзвиичайно важливим економічним партнером. Факт, що в Польщі працює та навчається від одного  до двох мільйонів українських громадян, які, за даними Польського національного банку, торік переказали в Україну понад 12 мільярдів злотих (4,2 мільярда євро), що становить 3–4 відсотки ВВП України, Ціхоцький порівняв зі значенням Плану Маршалла для відновленні Західної Європи після Другої світової війни.

За словами політика, у відносинах з Україною Польща не може дозволити собі відкладати справи на майбутнє, усі їх необхідно терміново вирішити, з повним співробітництвом та активністю обох сторін.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×