У Парижі вигорів легендарний собор Нотр-Дам де Парі

У Парижі вигорів легендарний собор Нотр-Дам де Парі

Світ

Вчора ввечері у Парижі у Соборі Паризької Богоматері сталася велика пожежа. Причина її поки невідома. Згоріли риштування й дах, обвалився шпиль.

Вогонь гасили всю ніч. На це пішло понад 9 годин гасіння. Двоє поліцейських і пожежник отримали ушкодження. Пожежні літаки не використовували, адже скидання води могло призвести до падіння всієї конструкції.

Зрештою, кам’яна частина Собору вціліла після пожежі. 850-річну споруду готичної будівлі, включаючи фасад і дві вежі, вдалося зберегти.

Мер Парижа Анн Ідальго повідомила, що все не так погано, як вона боялася. Зьергіся вівтар і великий хрест. Також з охопленого вогнем Собору Паризької Богоматері вдалося винести Терновий вінець Христа, туніку святого Людовіка, кілька картин. Доля органу поки достеменно не відома.

Cтоличний регіон Іль-де-Франс виділить 10 мільйонів євро на початкові роботи у постраждалому від пожежі Соборі Паризької Богоматері.

Крім того, французький мільярдер Франсуа-Анрі Піно пообіцяв перерахувати 100 мільйонів євро на допомогу у відновленні древнього храму. Також одразу кілька громадських ініціатив заявили про початок збору коштів на порятунок всесвітньо відомої історичної пам’ятки.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×