У Польщі відкрили  нові пам’ятники жертвам Волинської трагедії

У Польщі відкрили нові пам’ятники жертвам Волинської трагедії

Світ

Пам’ятник Жертвам Волині, присвячений тисячам загиблих поляків на Волині та на колишніх так званих південно-східних кресах Речі Посполитої, відкрили в Любліні. Ті, хто пережив трагедію на Волині періоду Другої світової війни та взяв участь у церемонії відкриття пам’ятника, сказали, що монумент буде символічним місцем пам’яті про їхніх рідних, які не мають могил, -повідомляє Польське радіо.

Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек під час виступу відзначив, що «на Волині сталася небачена трагедія, а злочин геноциду, вчинений там українськими націоналістами, протягом багатьох років замовчувався». Він додав, що нині сильна Україна – в інтересах Польщі, але проблемою є «бандеризм на заході України».

«Ми не маємо проблеми з Україною та з українцями, ми ставимося до українців також як до героїв, бо було багато українців,які рятували поляків. Праведні українці, котрі рятували поляків, повинні мати пам’ятник», – сказав Чарнек.

«Сильна, здорова, християнська Україна – це також гарантія нашої незалежності та нашої безпеки. Українці не є нашими ворогами, вони наші друзі, їх є багато у Любліні, вони живуть серед нас, дружать з нами. Маємо одну основну проблему, що називається бандеризмом, який призвів до геноциду тоді, і, на жаль, бандеризмом, що нині процвітає у Західній Україні, у який дозволяє вплутувати себе українська влада. Про це ми шкодуємо», – додав люблінський воєвода,.

Генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк сказав журналістам, що добре, що в Любліні встановлений пам’ятник Жертвам Волині.

«Нас нічого не ділить, маємо спільну важку історію. Треба розмовляти про неї, над цим працюють польські та українські історики. Маю надію, що колись ми знайдемо спосіб, аби поставити, як кажуть, крапку над „і”, аби припинити нерозуміння, що є в цих історичних питаннях», – сказав він.

«Я прийшов сюди, аби помолитися за упокій цих жертв, котрі невинно загинули у ті страшні часи. Потрібно пам’ятати про них, кожний народ повинен пам’ятати про свої жертви, молитися, встановлювати пам’ятники, пропам’ятні дошки», – додав Павлюк.

Ще один пам’ятник полякам, а також українцям, які рятували поляків, ризикуючи власним життям, відкрили на цвинтарі Війська Польського у місті Бєльсько-Бяла на півдні Польщі.

На пам’ятнику є також слова святого Івана Павла ІІ, які він сказав 2001 року у Львові: «Нехай завдяки очищенню історичної пам’яті всі будуть готові ставити вище те, що єднає, а не те, що розділяє, щоб разом будувати майбутнє». Автором монумента є Яцек Ґрабовський, який у 1943 році народився в Стрию.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!