Українка вперше в житті отримала паспорт в 93 роки

Українка вперше в житті отримала паспорт в 93 роки

Світ

93-річна українка, яка більшість життя прожила в Німеччини, вперше отримала паспорт у консульстві України у Франкфурті-на-Майні. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на сторінку консульства у  Facebook.

Марія Цебак під час Другої світової війни у віці 16 років була вивезена до Німеччини на примусові роботи. Вона хотіла повернутися до України після війни, але дізналася, що українців із західних регіонів відправляють одразу до Сибіру.

"Єдиний наявний у неї документ – підтвердження Греко-католицьким парохіяльним урядом в Завою (написання збережено в оригіналі) про її походження – врятував її від страшної долі багатьох українців, які мусили після каторжних робіт в Німеччині пройти концтабори в радянському Сибіру", - розповіли в консульстві.

Цебак залишилася в Німеччині, але отримувати німецьке громадянство категорично відмовилася, натомість мала унікальний документ – посвідчення особи без батьківщини.

"Саме так, не посвідчення особи без громадянства, а посвідчення особи без батьківщини", - підкреслили в консульстві.

У дипустанові розповіли, що познайомилися з жінкою у 2015 році, а згодом запропонували їй отримати паспорт.

"Після кількох місяців здійснення необхідних формальностей пані Марія Цебак отримала свій перший і такий довгоочікуваний паспорт громадянина України!" - зазначили в посольстві.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!