Український клас відкриють в одному з ліцеїв Польщі

Український клас відкриють в одному з ліцеїв Польщі

Світ

У спортивно-військовому ліцеї Лодзя (Польща)  відкриють український клас для дітей громадян України, які працюють та живуть у цьому  місті.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на dziennik lodzki.

ВІдзначається, що  представники школи мають зустрітися із почесним консулом України, який здійснюватиме патронат над майбутнім класом.

"У Лодзі живе понад 70 тисяч українців і важливо, аби вони добре почувалися у нашому регіоні. Йдеться про те, аби вони не втратили свою культуру, національність. Ми пропонуємо їм навчання в українському класі, що матиме польську програмну основу, військові предмети, а також українську культурологію і вивчення української мови", – сказала директор школи Маґдалєна Бичковська.

Навчання у цьому класі має бути безплатним. У ньому буде щонайбільше 20 дітей. Якщо зацікавлених буде більше, директорка не виключає відкриття двох українських класів. Там зможуть навчатися як випускники початкових шкіл, гімназій, так і ті українські підлітки,які тільки приїхали або приїдуть до Польщі.

До школи зможуть піти українці у віці 13-15 років. Навчання підготує їх до польського іспиту на атестат зрілості. Водночас вони не втратять своїх зв’язків з рідною культурою та мовою.

До спортивно-військового ліцею у Лодзі вже ходить декілька учнів з України. Вони вчаться у різних класах, натомість від вересня діти матимуть можливість навчатися у спеціально створеному для них профільному класі.

Також українською мовою доступна веб-сторінка адміністрації міста Лодзь і термінали придбання квитків на громадський транспорт. Один із чиновників вивчає українську мову, аби українцям було простіше вирішувати формальні справи. Також тривають перемовини між міською владою та Лодзьким університетом у справі навчання польської мови дітей українців, що працюють у місті.

 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×