Українці Польщі вимагають покарання винних у нападі на активістів “Магурича”

Українці Польщі вимагають покарання винних у нападі на активістів “Магурича”

Світ

Об'єднання українців у Польщі (ОУП) сподівається, що органи правосуддя відреагують на погрози агресивно налаштованих молодиків на адресу активістів товариства “Магурич”, що готували до відновлення надгробки на не діючому кладовищі в селі Стара Гута. Про це йдеться у заяві ОУП, -пише Укрінформ.

“Уночі 29 квітня в населеному пункті Стара Гута (гміна Нароль Любачівського повіту) мав місце напад на табір товариства “Магурич”. Словесної образи зазнали голова товариства Шимон Моджеєвський і Ольга Соляр, які прибули до Старої Гути з метою підготовки і проведення робіт щодо відновлення надгробків на недіючому греко-католицькому кладовищі”,- сказано в заяві. 

В ОУП зазначають, що п'ятеро осіб приїхали на кладовище автомобілем і почали ображати активістів “Магурича”, викрикуючи гасла на кшталт “Забирайтесь в Україну”, погрожували побиттям і знищенням “бандерівських могил”. Активісти викликали поліцію, яка затримала агресивних молодиків.

“Від імені Об'єднання українців у Польщі висловлюємо сподівання, що органи правосуддя належним чином відреагують на злочинні дії нападників”, - йдеться в заяві.

В ОУП нагадують, що упродовж 2015-2017 років знищено чи сплюндровано більше десяти українських місць пам'яті на південному сході Польщі, а в червні 2016 року польські націоналісти напали на щорічну українську релігійну ходу у Перемишлі. У листі зазначається, що в цьому році ця релігійна хода відбудеться 3 червня.

“У світлі подій дворічної давності атаку на табір “Магурича” Об'єднання українців у Польщі вважає свого роду елементом підготовки до здійснення чергових провокацій й атак проти української меншини в Польщі, а також діями, які шкодять міждержавним польсько-українським відносинам”,- наголошується у зверненні. 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!