Магнітні бурі – загроза для здоров’я

Народна приказка, що буває март за всіх варт, саме про цьогорічний. Витримати таку погоду навіть здоровій людині було важко, не кажучи вже про хворих. Але особливо насторожі треба бути ще й у дні магнітних бур, а їх у квітні чимало.

Нещодавно з екранів телевізорів кожен мав змогу спостерігати за передачею «Нехай говорять» з Андрієм Малаховим. У випуску розповідали про невідомі епізоди з життя заслуженого артиста Росії, виконавця відомих пісень «Колодец», «Фантазер» Ярослава Євдокимова. Несподіванкою для нас стала присутність у студії мешканців села Рудка Демидівського району. Саме Ганна Климчук та Олексій Євдокимов виявилися близькими людьми для артиста.

Далі …

У селі Радомишль Луцького району сільському голові Володимирові Семенюку вручили цікаві знахідки: невеличку макатку із зображенням тризуба з волошками і надписами «Слава Україні», «Героям Слава», «Цвіти, Україно», а ще протигаз та кулемет з гвинтівками. Правда, останні не витримали випробувань часом – їх з’їла іржа.

Далі …

Вік і доля криниць, як у людей. Одні швидко замулюються, осипаються, каламутніють. Інші служать людям довго-предовго, по сто і більше років, даючи наснагу для життя. Але навіть вони – не рівня криниці, що у селі Боремель Демидівського району.

Далі …

Знищена система Кіпру – яскраве свідчення того, як МВФ за день «поклав» фінансову систему цілої країни. І якщо три роки тому чотири кіпріоти із п’яти вважали, що живуть майже у раю, то сьогодні вони на шляху до пекла. Ось до чого призводить глобалізація…

Далі …

Учитель-пенсіонер Євген Заплітний із села Глібів Гусятинського району у трьох кімнатах свого будинку облаштував музей національно-визвольної боротьби ХХ століття. Нині аматор збирає документи та світлини для експозиції про репресованих священиків УГКЦ. Невтомності 81-річного дослідника української історії можна по-доброму позаздрити. За багато років пошукової праці пан Євген зумів створити добротну експозицію, яка нагадує повстанську криївку. У [...]

Далі …

Коли я вперше побував у Лахвичах (невеличке село у Любешівському районі), то насамперед вразила велика кількість лелечих гнізд – ледве не на кожній хаті чи хліві. Було їхнє гніздо і на даху школи, та кілька років тому лелечу оселю мусили звідти прибрати: дах почав прогинатися.

Далі …

За розгалуженістю підземних ходів місто Дубно – одне з найпримітніших в Україні, вважає корінний дубенчанин Леонід Федорович Мосійчук, який у дитинстві на власні очі бачив і торував ці підземелля, зведені у середньовіччі за князів Острозьких. А потім, як директор комунального підприємства «Архітектор», всерйоз задумався над створенням карти таємних дубенських мереж. У дубенському підземеллі рятувався син [...]

Далі …

У Радивилівському соціальному терцентрі відкрито стаціонарне відділення постійного або тимчасового проживання, капітальний облаштунок якого обійшовся у 425 тисяч бюджетних коштів. Уже перші шість мешканців (чотири бабці та два дідусі) поселилися у його комфортних кімнатах. Загалом відділення розраховане на дванадцять осіб, а в перспективі його планують ще розширити. Для тутешніх підопічних тут створено хороші умови для [...]

Далі …

У дитячій онкогематології лікування триває по кілька місяців. Дні там здаються роками, і діти з дорослими очима починають по-іншому дивитися на життя. Вони потребують не лише кваліфікованої медичної допомоги, але й підтримки. А що може краще допомогти дитині відволіктись від своїх проблем, підняти настрій? Творчість. Саме для того, щоб скрасити сірі й часто дуже болісні [...]

Далі …