Екіпаж «Укрпошти» з Горохова
Актуально

На Волині листоноші пересядуть на автомобілі

2 жовтня 2021, 20:50
1
-1
Сподобалось?
-1

«Укрпошта» запускає роботу пересувних відділень на Волині. Тепер листоноші пересядуть із велосипедів у новенькі авто. Як доставлятимуть газети та пенсії, чи лишаться на роботі сільські поштарі та чи братимуть оплату за комуналку? Про ці та інші болючі питання – в ексклюзивному інтерв’ю з директором Волинської дирекції акціонерного товариства «Укрпошта» Іваном Люсаком.

– Чому замість стаціонарних відділень «Укрпошта» вирішила запустити пересувні?

– Ми змінили формат обслуговування, бо дохід від послуг, які оплачують жителі маленьких сіл, не перекриває витрат, які несе «Укрпошта» для забезпечення цих послуг – це і зарплата листоношам, оплата податків, утримання приміщень відділень. Але поштові послуги ми маємо надавати всім жителям. «Укрпошта» не припиняє працювати в населеному пункті, поки там мешкає хоча б одна людина. А з пересувними відділеннями тепер навіть будемо доїжджати до найменших сіл, де раніше взагалі не було власного поштового відділення. Наша мета – забезпечити працівників гідною зарплатою, а жителів – всіма послугами «Укрпошти». Між іншим, «Укрпошта» не перша, за подібним форматом пересувного відділення пошта успішно працює у 39 країнах світу.

– Як працюватиме пересувне відділення?

– Вони вже успішно діють у семи областях. Нині починають їздити у тестовому режимі на Волині та в інших. Знайомляться з населенням, вивчають маршрути та побажання жителів, складають графіки роботи –  кожне село та вулиця знатимуть, коли чекати листоношу. Кожне авто обладнане сейфом, робочим місцем для надання послуг, багажним відділенням для доставки посилок, газет, товарів першої необхідності та приладом GPS, за допомогою якого можна відстежувати місцезнаходження машини на маршруті. Так ми зможемо контролювати своєчасність надання послуг.

– А скільки послуг сьогодні надає виїзна пошта?

– Надає всі послуги як і звичайне стаціонарне відділення. Це доставка періодичних видань, листів, посилок, продуктів харчування, ліків, поповнення мобільних телефонів, оплата комунальних послуг, зняття готівки з картки та багато інших.

– Яких сіл торкнуться зміни?

– Це села, де населення становить до 1200 жителів. На Волині буде 97 екіпажів. Кожен з них матиме вісім точок базування – виїжджатимуть з Луцька, Ковеля, Ратного, Каменя-Каширського, Маневичів, Горохова, Володимира-Волинського і Любомля. В області 1042 села. У ті, де мешкає менше 500 жителів, пересувне відділення приїжджатиме один раз на тиждень. В села з населенням від 500 до 1200 – два рази на тиждень.

Спочатку графік роботи буде «плаваючим»: щоб ми побачили, скільки часу потрібно, аби надати всі послуги за один виїзд. І через два–три тижні ми зможемо скласти остаточний графік роботи пересувного відділення для кожного окремого села.

– Як доставлятимуть газети та журнали? Люди налякані, що їхні улюблені видання скидатимуть у старих приміщеннях пошти у мішках. Чи правда це?

– Що ви! Листоноша розвозитиме газети та журнали у кожну хату. Як і пенсії, посилки та надаватиме інші потрібні жителям послуги… Хочу наголосити, що тепер листоноші не доведеться пішки чи на велосипеді долати десятки кілометрів, а її возитиме водій. В той час начальник відділення працюватиме у точці присутності (приміщенні пошти чи, наприклад, у сільраді чи амбулаторії) – й там обслуговуватиме населення, як і раніше.

– Доїжджатимуть лише до хат інвалідів І та ІІ груп?

– Ні, так обслуговуватимуть усе населення.

– Був дзвінок від жителів Переспи. Люди дуже стурбовані тим, що у них «закривають» пошту. Чи так це?

– Ми змінюємо формат обслуговування на пересувне відділення. Пошта як працювала, так і далі працюватиме. А конкретно по Переспі, то тут у приміщенні пошти стаціонарно залишається працівник (як і було). Плюс додатково буде обслуговувати населення пересувна пошта.

Наголошую, зараз триває перехідний етап, але для селян нічого не змінюється. Більше того, усі зможуть обслуговуватися, не виходячи з дому. І газету, і пенсію люди отримуватимуть з рук в руки. До речі, передплата на періодичні видання 2022 року уже розпочалася. І кожен своє улюблене видання отримає вчасно, незалежно від того, виходить воно раз на місяць чи щотижня.

Від редакції: якщо ви, дорогі наші читачі, не отримали передплачену газету «Вісник+К» чи вам привезли її не у визначений день, з великою затримкою, телефонуйте у редакцію з понеділка по четвер з 9.00 до 17.30 за номером: 067-3617717.

Наталія КРАВЧУК


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Коментарі

  • kelo
    kelo

    Як познайомитись з листоношею, яка сидить в автомобілі?

    3 жовтня 2021, 22:45
    Відповісти

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися