Секрети проєктування: як правильно облаштувати маленьку ванну кімнату?
Актуально

Секрети проєктування: як правильно облаштувати маленьку ванну кімнату?

8 лютого 2023, 12:49
0
2
Сподобалось?
2

Санвузол — це найменша кімната у квартирі, де потрібно розмістити багато сантехніки. Якщо у вашій квартирі невелика ванна кімната, головним інструментом ремонту для вас стане рулетка. Щоб вмістити все, вам доведеться багато вимірювати та обирати сантехніку заздалегідь. Зайдіть на сайт магазину сантехніки, перегляньте різні ванни, раковини та унітази. Оберіть моделі, які вам сподобались, та випишіть їх габарити. Знаючи реальні розміри предметів, вам буде значно простіше їх розміщувати на папері чи моніторі комп'ютера. 

Як розмістити сантехніку?

Усі проблеми невеликих ванних кімнат є результатом неправильного розміщення сантехніки. Досвідчені дизайнери радять розпочинати планування із розміщення унітаза. Важливо розмістити його як можна ближче до стояка, адже до нього підводиться велика труба, діаметром 110 мм. Заховати таку трубу у стіну дуже складно, тому її доводиться проводити ззовні, а потім закривати коробом чи фальшстіною. Розміщення унітаза далеко від стояка також створює перешкоди для водовідведення у вигляді з'єднувальних колін.

Наступний етап — розміщення ванни. Ідеальним вважається розміщення, коли ванна встановлюється у нішу від стіни до стіни. Так не виникає проміжків між бортом та стіною, де накопичується бруд та волога. Тільки таке розміщення дозволяє зробити правильне примикання плитки до бортів. Важливо встановити ванну і тільки потім вкладати плитку, спираючи на борти чаші. Так ви зробите ідеальне примикання з мінімальним швом. Якщо ж встановлювати чашу біля облицьованої стіни, доведеться приклеювати кутик чи обробляти стик товстим шаром герметика. 

У невеликих приміщеннях важко знайти місце для тумби під раковину, де б вона не доторкалась до інших поверхонь. Великою помилкою є розміщення тумби впритул до ванни. З якого б матеріалу не була виготовлена тумба, з часом вона почне вбирати вологу та деформуватись. Тому важливо залишити проміжок, як мінімум 50 мм, щоб поверхня висихала від пару. Якщо є можливість — лишайте більше простору та встановіть на бічній панелі тримач на рушника. 

Господарська шафа замість пенала

У санвузлі потрібно багато місця для зберігання побутової хімії, рушників та засобів особистої гігієни. У компактних приміщеннях не завжди є місце для встановлення пенала. Але майже завжди є ніші, наприклад над інсталяцією, де можна влаштувати місця для зберігання. В таких нішах зручно зберігати засоби для прання чи запас туалетного паперу. У глибокій технічній шафі можна розмістити бойлер. 

Найбільше помилок трапляється при плануванні шафи для встановлення пральної та сушильної машини. Зазвичай люди замовляють шафи, шириною на 2-3 см більше, ніж розмір техніки. Але забувають збільшити глибину тумби, необхідну для підключення пралки до води та каналізації. Також потрібно врахувати усі виступи пральної машини, петлі фасаду, а ще залишити 2 см для провітрювання барабана. Тобто глибина ніші має бути на 5-6 см більшою за розмір пралки. 


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися