Уряд вніс зміни у порядок нарахування субсидії
З перших уст

Уряд вніс зміни у порядок нарахування субсидії

19 серпня 2017, 18:19
0
0
Сподобалось?
0

Соціальний стан громадян адаптовано до дати призначення субсидії та наближено соціальні нормативи газу до реального споживання послуги.

Про це повідомляє Teplo.gov.ua.

На урядову гарячу лінію «15-45» надходило чимало зауважень від українців, мовляв, чому рахують мої минулорічні доходи, коли зараз я не працюю, чи отримую меншу заробітну плату.

Наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об’єктивних причин. Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду. Уряд пішов назустріч таким людям, адаптуючи їх соціальний стан до дати призначення субсидії.

На новий опалювальний сезон з 1 жовтня 2017 року при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року за III і IV квартал 2017 року.

Також, Уряд наблизив соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання цих послуг.

Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу є поки низьким. А там де він є, статистика каже, що соціальні нормативи є завищеним – сім'я стільки не споживає.

Крім того, за такими нормами формуватимуться рахунки для тих сімей, в яких немає лічильників на газ, та які не є субсидіантами. Такі люди платитимуть менше. Рішенням Урядом внесено зміни і до Постанови КМУ №203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників».

З 1 жовтня 2017 року діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ:

•   на газову плиту (приготування їжі) – 3,3 м3 на особу;

•   на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу;

•   на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу.

Через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювати громадян до економії енергоресурсів, держава в минулому опалювальному сезоні (2016-2017 роках) «переплатила» по субсидіях більш як 8,2 мільярда гривень.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися