На заводі Kronospan у Нововолинську встановили найсучасніші фільтри очистки повітря WESP
З перших уст

На заводі Kronospan у Нововолинську встановили найсучасніші фільтри очистки повітря WESP

11 червня, 11:22
0
0
Сподобалось?
0

Криза – не привід зупинятися у розвитку. На заводі Кроноспан у Нововолинську триває модернізація та розширення виробництва. Про те, як виробничники справляються з кризою, які новації запроваджують на деревообробному підприємстві та як додатково дбатимуть про екологію,  в ексклюзивному інтерв’ю розповіла генеральний директор ТОВ «Кроноспан УА» Наталія Покінська.

– Пандемія коронавірусу, оголошений карантин, а за ними й економічна криза боляче вдарили по бізнесу не тільки  Україні, а й в усьому світі. Наталіє Петрівно, як переживає такі випробування  «Кроноспан УА»?

– Випробування роблять нас сильнішими. Це не перша криза в історії України, та, зрештою, й у світовій, і, ймовірно, не остання.  Треба бути сучасним, технологічним та розвинутим виробництвом, щоб впевнено переносити будь-які економічні шторми.

ТОВ «Кроноспан УА»  не зупиняє свою роботу і докладає зусиль, щоб зберегти робочі місця, при цьому  дбаючи про безпеку своїх працівників та місцевих жителів.

Квітень та травень для компанії стали одними з найбільш складних  місяців з початку існування. Попри пандемію та відповідні обмеження саме у квітні було розпочато відновлення роботи лінії з виробництва ДСП (деревинно-стружкові плити) після простою, у розпалі були пусконалагоджувальні роботи на лінії з виробництва ОСП (орієнтовно-стружкові плити).

– У травні в соцмережах активісти висловлювали нарікання та звинувачували Кроноспан у порушеннях…

– Маємо не чисельне коло таких постійних критиків. Ми неодноразово запрошували ознайомитися їх з роботою заводу, надавали всю необхідну інформацію про екологічні стандарти роботи Кроноспан. Але з тих чи інших причин деяким з них не вигідно говорити, що все добре.  Ми ж у свою чергу дуже відповідально  ставимося до дотримання усіх екологічних стандартів згідно чинного законодавства України, постійно співпрацюємо з громадою і місцевою владою та завжди відкриті до діалогу.  Нещодавно у відповідь на скарги деяких місцевих жителів  ми провели позапланову перевірку роботи всіх систем заводу. Обладнання працює у штатному режимі, без збоїв.  Вкотре хочу наголосити, що «відключення фільтрів на ніч» чи «різке збільшення потужностей на ніч» неможливе технологічно.

Сьогодні маємо гарні новини.  В середині травня випущено першу пробну продукцію на лінії ОСП (орієнтовно-стружкові плити), в процесі пусконалагоджувальні роботи по випробуванню комплексу технологічного обладнання лінії.

– На якому етапі зараз встановлення нових фільтрів WESP, яке Kronospan анонсував торік?

– Ми свою обіцянку виконуємо! У травні було запущено новий  фільтр WESP на лінії ОСП – теж в режимі пусконалагоджувальних робіт, як і вся лінія ОСП. У червні продовжимо пусконалагоджувальні роботи на лінії ОСП та її тестування з метою подальшого повноцінного запуску в експлуатацію. Таким чином, нова лінія ОСП від першого дня її роботи буде працювати із фільтром WESP.

Також, до кінця серпня плануємо запустити і найсучасніший електростатичний фільтр WESP на лінії ДСП. Запуск планувався раніше, але був відкладений через початок пандемії, оскільки іноземні спеціалісти, задіяні до процесу встановлення фільтру, були змушені залишити  територію України.

Хочу наголосити, що це  обладнання не тільки перевершує всі українські вимоги екологічної безпеки, а й відповідає найсучаснішим екологічним нормам європейської системи найкращих доступних технологій виробництва деревних плит (Best Available Techniques (BAT).

Kronospan не вперше впроваджує екологічні новації. Нагадайте, що вже вдалося зробити на підприємстві у Нововолинську?

– Модернізація виробництва, дотримання найвищих європейських стандартів та турбота про довкілля – визначальні принципи у роботі ТОВ «Кроноспан УА». Ми системно оновлюємо, розвиваємо виробничі потужності та інвестуємо у збільшення екологічної безпеки.

У 2016 році провели кардинальну модернізацію лінії виробництва ДСП, замінили застарілий  багатоповерховий прес на сучасний. Новий прес безперервної дії обладнаний ефективною системою збору та очищення випаровувань у скруберi – фільтрi вологої очистки від формальдегіду. Викиди з цього джерела зменшилися у  1,5 рази!

У 2017 році провели заміну  газових котлiв на технологічний твердопаливний котел, що працює на відходах деревини тa біомасі.

 У 2018-му ТОВ «Кроноспан УА»  стало першим в Україні підприємством, яке почало виготовляти плиту з пониженим вмістом формальдегіду (E-LE). Відтак продукція відповідає міжнародним вимогам CARB (California Air Resource Board)  та EPA (Environmental Protection  Agency of USA) та тестується незалежною лабораторією у Польщі.

 У 2019 році  побудували  шумозахисний бетонний бар’єр висотою 8 метрів (для зниження пило- та шумопередачі). У 2020-му, як уже згадувалося вище, встановлюються два найсучасніші дороговартісні  фільтри WESP – вологі електростатичні пилоочисники на існуючій лінії ДСП та новій лінії ОСП.

– А як ідуть справи з реалізацією проєкту Kronospan на Рівненщині, де компанія планує спорудити сучасний деревообробний завод?

– Впровадження проєкту в селі Городок відбувається за планом. Інвестор свої наміри підтверджує і готовий виконувати взяті економічні та соціальні зобов’язання. На графік виконання робіт впливає оголошений карантин, обмеження щодо сполучення між країнами, надзвичайний режим роботи державних установ. Але з цим стикається бізнес у багатьох країнах, тому мусимо працювати ще старанніше, щоб реалізувати задумане.

Ми провели наймасштабніше та найпублічніше в області обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля майбутнього заводу. На двох громадських слуханнях  було більше 250 людей. А це втричі більше, ніж зазвичай буває на слуханнях з ОВД інших компаній. Багато інформації про екологічну складову майбутнього заводу було й у ЗМІ. Журналісти опублікували майже сотню матеріалів за цей час. Ми неодноразово зустрічались з депутатами Рівненської міської та обласної рад, Городоцької, Обарівської сільських рад. Поширювали інформаційні матеріали з найдетальнішою технічною та екологічною інформацією про діяльність нового заводу. Ми організовували екскурсії для представників громади з Рівного, Городка, Шпанова, Обарова, Зорі та Клевані на виробництва Kronospan у Нововолинськ та польські міста Щецінек та Мєлец. Усі мали можливість розібратися у ситуації та переконатися у прозорості роботи компанії та дотриманні усіх екологічних стандартів.

Зрештою, компанія отримала позитивний висновок з оцінки впливу на довкілля. Зараз ми планово рухаємося у проведенні дозвільних процедур та підготовчих робіт для будівництва майбутнього заводу.

Приємно, що важливість розвитку економіки та створення нових виробництв розуміють представники не тільки місцевої та всеукраїнської влади, а й місцевого бізнесу.

– У непростий час кризи що побажаєте  українським представниками бізнесу?

– Треба постійно розвиватися та вдосконалюватися. Бути кращими. Не боятися інвестувати у новітні технології та розвиток своїх працівників, втілювати у життя найсміливіші задуми.

Ми намагаємося бути на три кроки попереду, будуємо найсучасніше виробництво та дотримуємося європейських екологічних норм. Ми дбаємо про екологічну безпеку мешканців Нововолинська та вболіваємо за  розвиток рідного міста.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися