Які ускладнення викликає коронавірус: дослідження
Здоров’я

Які ускладнення викликає коронавірус: дослідження

2 липня 2020, 20:32
0
0
Сподобалось?
0

Коронавірус може стати причиною появи ускладнень, пов'язаних з роботою мозку.

Зокрема, нове дослідження пов'язує небезпечну інфекцію з інсультом і психозом, пише УНІАН.

Виявлення такого зв'язку викликає занепокоєння про можливий тяжкий вплив хвороби на деяких пацієнтів.

Дослідження невелике й ґрунтується на спостереженнях лікарів. Тому його дані не можуть дати вичерпну картинку про поширеність таких ускладнень COVID-19. Однак, медичні експерти вважають, що висновки вказують на потребу вивчити, як впливає хвороба на мозок, а також яке лікування варто призначати в таких випадках.

«Стає дедалі більше повідомлень про зв'язок COVID-19 і можливих неврологічних чи психіатричних ускладнень. Але до цього часу вони зазвичай стосувалися спостережень, які обмежувалися 10 пацієнтами чи й менше», – сказав автор нового дослідження з Університету Ліверпуля Бенедикт Майкл. – Ми ж провели перше загальнонаціональне дослідження про неврологічні ускладнення, пов'язані з COVID-19. Однак, важливо зауважити, що воно зосереджене на досить тяжких випадках захворювання, які вимагали госпіталізації», – додав він.

Дослідження було проведене в лікарнях Великої Британії під час гострої фази пандемії в квітні. Майкл і його колеги попросили лікарів передати клінічні деталі про пацієнтів з коронавірусом, які страждали від низки неврологічних й психіатричних розладів, потенційно спричинених хворобою. Серед 125 випадків, дані про які були досить детальними, найбільш поширеним ускладненням виявився інсульт. Його зафіксували у 77 пацієнтів. Серед них у 57 пацієнтів інсульт був спричинений закупоркою судин мозку, а у 9 він почався через крововилив. Ще в одного пацієнта інсульт був пов'язаний із запаленням кровоносних судин в мозку. Раніше лікарі помічали, що COVID-19 може викликати запалення й закупорку судин в легенях й інших частинах тіла.

Також дослідники виявили, що ще в 39 пацієнтів спостерігалися ознаки спантеличення чи зміни в поведінці через змінений психологічний стан. Серед них у 7 виявили запалення в мозку або енцефаліт. У решти з цієї групи діагностували різні психіатричні відхилення включно з психозом. Всі ці діагнози були новими. Але дослідники не виключають, що коронавірус спричинив загострення старих порушень, які не були своєчасно виявлені.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися