9 липня 2014, 10:38
0
0
0

Бразилії проведення Чемпіонату світу з футболу далося дуже важко. Країна проводила підготовку в умовах фінансової кризи. Протести проти витрат на Мундіаль тривали аж до перших матчів турніру. Єдиним виправданням усьому цьому могла бути тільки перемога на чемпіонаті збірної Бразилії. Але за крок до фіналу її зупинила просто фантастична команда Німечччини.

Бразилія-Німеччина - 1:7

Голи: 0:1 - Мюллер (12), 0:2 - Клозе (24), 0:3 - Кроос (25), 0:4 - Кроос (26), 0:5 - Хедіра (29), 0:6 - Шюррле (71), 0:7 - Шюррле (79), 1:7 - Оскар (90).

Бразилія: 12. Жуліо Сезар, 4. Давід Луіс, 6. Марсело, 13. Данте, 23. Майкон, 17. Луіс Густаво, 11. Оскар, 20. Бернард, 5. Фернандіньо (Пауліньо, 47), 7. Халк (Рамірес, 47), 9. Фред (Вілліан, 72).

Німеччина: 1. Нойер, 5. Хуммельс ( Мертезакер, 47), 20. Боатенг, 16. Лам, 4. Хеведес, 7. Швайнштайгер, 18. Кроос, 6. Хедіра (Дракслер, 76), 8. Озіл, 13. Мюллер, 11. Клозе (Шюррле, 60).

І без того далеко не блискуча збірна Бразилії не змогла нічим компенсувати свої кадрові втрати - у півфіналі довелося грати без основного нападаючого Неймара та капітана і лідера оборони Тіаго Сілви. Без них господарі турніру виглядали настільки погано, що отримали рекордну в історії своєї збірної поразку з рахунком 1:7 (ще у 20-у році минулого століття було 0:6 від уругвайців).

Вже на 11-й хвилині німці вийшли вперед. З 24-ої по 29-у бундесмашина відправила ще чотири м'ячі у ворота бразильців. Шок! І трагедія на трибунах! Сльози бразильських уболівальників текли рікою. Знущання на п'ятиразовими чемпіонами світу продовжилося і у другому таймі. Німці уже у тренувальній манері довели рахунок до 7:0, розігруючи господарів поля як дітей. Лише на останній хвилині гри бразильські футболісти забили гол престижу і теж пішли плакати. А країну охопили масові безлади. Розбиті надії бразильських уболівальників обернулися погромами і бійками на вулицях. Бразильці спалювали національні прапори, а заодно і автобуси та машини. На пляжі Копакабана у Ріо-де-Жанейро, де на великих екранах транслювали матч Бразилія-Німеччина, відбулася масова сутичка. Поліції довелося розганяти і затримувати розлючених фанатів.

Максимум на що можуть тепер розраховувати бразильці, так це на бронзові медалі. Але з такою грою у це мало віриться.

А у німців цього вечора був не один привід для радості. Їхній форвард Мірослав Клозе, автор одного з голів, став найкращим бомбардиром чемпіонатів світу. Він шістнадцять разів вражав ворота суперників. Сама бундестім стала світовим рекордсменом за кількістю виходів у фінал Мундіалю - цей для не стане восьмим. Так Німеччина виходила у фінал у 1954, 1966, 1974, 1982, 1986, 1990, 2002 і 2014 роках, з них перемагала у 1954, 1974, 1990.