В Україні налагодять виробництво власних радіаційних фарм-препаратів для онкології
Україна

В Україні налагодять виробництво власних радіаційних фарм-препаратів для онкології

29 січня 2017, 12:52
0
0
Сподобалось?
0

Налагодження власного виробництва радіаційних фарм-препартів значно сприятиме розвитку медичної галузі в Україні. Так вважає зазначила відповідальний за співробітництво з Україною офіцер Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Катрін Дефран. Організація зі свого боку готова всіляко сприяти запуску виробництва таких ізотопів, як Йод-131 (I-131) та Технецій-99 (Tc-99). Проте коштів на експериментальну складову ще не сертифікованих ізотопів, таких як Плутоній-195 (Pl-195) та Прометій-149 (Pm-149) МАГАТЕ виділити не може.

Про це повідомили у прес-службі Держатомрегулювання.

Представник Інституту прикладної фізики Національної академії наук України Володимир Сторіжко повідомив, що наразі виробництва радіаційних фарм-препаратів в Україні немає. Ізотопи ми закуповуємо в Узбекистані, Польщі та Росії. Розпочати власне виробництво було б доцільним при Інституті ядерних досліджень НАНУ в Києві або ж на базі Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут».

Експерт Інституту ядерних досліджень НАНУ Володимир Трішин підтвердив, що технології для виробництва Йоду-131 та Технецію-99 в Інституті є. Все ж потрібні кошти на модернізацію. В першу чергу, на реконструкцію радіохімічних лабораторій, оснащення їх установками «свіжого повітря».

Радіаційні фарм-препарати використовуються для лікування онкології, а також для боротьби з гострими запальними захворюваннями.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися