Тимошенко – лідер довіри українців
Україна

Тимошенко – лідер довіри українців

28 серпня 2017, 17:21
0
0
Сподобалось?
0

Уже тривалий час у різноманітних рейтингах політичних партій першість тримає ВО «Батьківщина». Лідер цієї політсили Юлія Тимошенко також регулярно посідає першу позицію щодо президентських уподобань громадськості. Про це свідчать дані останнього опитування, проведеного Центром «Соціальний моніторинг», Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка Інститутом аналізу та прогнозування.

Як з’ясувалося, лідеру ВО «Батьківщина» довіряють 24,5% респондентів. Другий за рівнем довіри українців – Анатолій Гриценко («Громадянська позиція»). Далі йдуть Олег Ляшко (РПЛ), Вадим Рабінович («За життя»). Чинний Президент України Петро Порошенко – на п’ятому місці. Згідно з результатами дослідження, якби вибори відбувалися найближчої неділі, то участь у голосуванні взяли б 66,7% українців, не голосували б 28%, вагаються із відповіддю – 5,3%.

Респондентів також запитали, за кого б вони віддали свій голос, якби наступної неділі відбувалися президентські вибори. Найбільше – 13,6%  – тих, хто піде на виборчі дільниці, підтримають лідера «Батьківщини» Юлію Тимошенко. Майже стільки ж опитаних  проголосували б за ВО «Батьківщина» на виборах парламенту. Прохідний бар’єр до Верховної Ради долають лише шість політичних партій: «Блок Петра Порошенка «Солідарність», партія «За життя», Опозиційний блок, Радикальна партія, «Громадянська позиція».

Водночас на запитання соціологів, чому громадяни готові підтримати ту чи іншу партію, 38,3% респондентів назвали причиною свого вибору довіру до лідера політсили. 23,7% опитаних переконані, що їхня партія-фаворит обстоює інтереси пересічних українців. 18,5% підтримують програму обраної партії. Для 11,9% головним чинником є патріотична ідеологія політсили, спрямована на захист держави.

Інтерв’юери поцікавилися думкою респондентів щодо того, чи повинна наша держава скасовувати мораторій на продаж сільськогосподарської землі. 71% зазначили, що ринок землі відкривати не можна, 16,4% громадян відповіли «так», 11,9 % вагаються із відповіддю.

Далі опитуваних запитали, наскільки важливим для них особисто є запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом. 48,8% відповіли, що безвіз справді важливий. До речі, 39,4% респондентів не збираються оформлювати біометричні паспорти, необхідні для того, щоб скористатися безвізовим режимом.

Також опитувані розповіли про ставлення до пенсійної реформи. Так, 4,7%  – за підвищення пенсійного віку та страхового стажу, 88,3%  – проти цього, 7% не визначилися. Наостанок респонденти розповіли, як оцінюють боротьбу влади з хабарництвом: негативно – 41,7%, позитивно – лише 10,8%, скоріше позитивно – 10,6%, скоріше негативно – 28,3%, вагаються із відповіддю 8,6%.

Василь НЕЗНАЙКО (Газета «Вечірні вісті». Скорочено)


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися