Рішення МОН щодо  педагогів –пенсіонерів
Україна

Рішення МОН щодо педагогів –пенсіонерів

28 серпня 2018, 18:28
9
17
Сподобалось?
17

У проекті закону "Про загальну середню освіту", який МОН має внести в парламент,  пропонується  положення про те, що всі працівники пенсійного віку, незалежно від того, вчитель це чи директор, переводяться на контрактну форму. Це означає, що з ними щоразу переукладатимуть контракт. Про це в інтерв′ю Українській правді розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

« Є старші викладачі-пенсіонери, які в 70 активно працюють, а є такі, що вже не здатні працювати… Тоді вони відпрацювали контракт – і його далі можуть не продовжити.  Має бути все чітко прописано в контракті: як людина проводить навчальний процес, чи володіє сучасними методиками навчання, чи в неї хороша результативність роботи з учнями . Якщо педагог може пропускати уроки, бути на заняттях бездіяльним, є прояви знущання над дітьми – є підстави розірвати контракт. Тривалість контракту – на розсуд директора школи. Може бути на рік, а може на 5. Він бачить, як вчитель працює» -повідомила керівник Міністерства.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Коментарі

  • Кадровик
    Кадровик

    Це звичайна дискримінація за віковим цензом, що суперечить Конституції і деяким законам щодо запобігання дискримінації. Законодавством про працю достатньо врегульовано питання укладення контракту. Перш за все, ця форма трудової угоди для відповідальних керівних посад. Доречі, міністерських, або ж директорських. А адміністративно-дисциплінарних важелів впливу на працівників, що не здатні або не хочуть ефективно працювати (у будь-якому віці), вистачає у КЗПП. Не дуріть людей та не імітуйте реформи, а головне -не порушуйте законів та робіть гарно свою справу.

    10 вересня 2018, 00:27
    Відповісти
  • Nadja
    Nadja

    Давно пора, бо молоді по 10-15 років очікують .Важливо продовжувати контракт з пенсіонером коли є робоче місце а коли не має- ні.

    10 вересня 2018, 17:55
    Відповісти
    • полина
      полина

      ваша правда. я 2 года ждала, не могла устроиться на работу учителем.

      15 вересня 2018, 14:17
      Відповісти
  • Teacher
    Teacher

    Цілком погоджуюся з тим, що контракт потрібен для педагогів пенсійного віку. Але й пенсія також потрібна відповідна, щоб людина не існувала, а жила. Тоді й потреба в контракті відпаде сама по собі...Мені до цього радісного моменту ще 20 років, але ж хочеться подорожувати після 60, а не рахувати зароблені копійки на хліб, чи молоко...

    12 вересня 2018, 20:59
    Відповісти
  • Людмила
    Людмила

    Я вчитель - пенсіонер. Попуч молоді і красиві Але віддавати себе роботі не поспішають. То я не знаю з ким треба заключати контракт:зі мною , коли дітлахи мене чекають, чи з молодими "заробітчанами" - мають по 25-27 годин. Відбули і поїхали додому в місто з нашого маленького села

    12 вересня 2018, 23:14
    Відповісти
  • полина
    полина

    ни о чём. будут наши директора держать пенсию до конца или подвинут чтоб впихнуть "своего". помнится я 2 года не могла на работу учителем устроиться по месту жительства из-за пенсионеров, вот и работала где-попало

    15 вересня 2018, 14:13
    Відповісти
  • полина
    полина

    ни о чём. будут наши директора держать пенсию до конца или подвинут чтоб впихнуть "своего". помнится я 2 года не могла на работу учителем устроиться по месту жительства из-за пенсионеров, вот и работала где-попало

    15 вересня 2018, 14:13
    Відповісти
  • лариса
    лариса

    Я з радістю пішла б на пільгову пенсію, але її скасували. хто знає чи є якись пільги ля педагогів при виході на пенсію?

    15 вересня 2018, 20:35
    Відповісти
  • Yana
    Yana

    На розсуд директора- пенсіонера...ха-ха-ха.Пенсіонери мають класне керівництво з купою доплат, а 40 річні з вищою освітою потрібні для примусової участі у МОНівських конкурсах і для роботи асистентом вчителя у друзів директора з середньою освітою.

    17 вересня 2018, 20:18
    Відповісти