На Львівщині у новонародженої дівчинки видалили майже двокілограмову пухлину
Україна

На Львівщині у новонародженої дівчинки видалили майже двокілограмову пухлину

14 серпня 2019, 10:34
0
0
Сподобалось?
0

У триденної дівчинки у Львові видалили пухлину вагою майже 50% маси тіла.

У маленької Каміли, ще коли вона була в утробі матері, діагностували куприкову тератому – пухлину-монстра, що займала 45% тіла, - пише ZAXID.NET

Маля з’явилося на світ через кесарів розтин і вже на четверту добу після народження дитячі хірурги Львівської міської дитячої лікарні прооперували дівчинку. Вага пухлини – 1700 г.

ZAXID.NET провідав дівчинку 12 серпня, через два тижні після операції. Дівчинка мирно спала, загадково усміхалася у сні. Розмова з мамою маленьку не розбудила.

Дівчинку прооперували на четверту добу після появи на світ

У Лесі це була третя вагітність. На облік до гінеколога стала пізно, коли було вже понад чотири місяці вагітності. На першому УЗД в районному центрі їй сказали, що у дитини спинна грижа.

«Тоді я поїхала на обстеження до Львова. Тут мені сказали, що у дитини куприкова тератома. Я весь час відчувала, що у мене під ребром справа якась гуля, яка страшенно пече. Пухлина росла разом з дитиною, лише на останньому місяці вагітності її ріст зупинився», - згадує Леся.

Жінці зробили кесарів розтин у Львівському обласному перинатальному центрі і відразу скерували дитину в Львівську міську дитячу лікарню, де оперують новонароджених з різними вродженими аномаліями.Тут дитину ретельно обстежили.

«Зазвичай дітей з такими аномаліями ми намагаємося оперувати трохи пізніше, даємо їм можливість трохи зміцніти. Але у цьому випадку мусили оперувати терміново, на четверту добу від народження дитини, бо масштаб пухлини був такий, що її оболонки не витримували, вміст почав витікати. А це пряма дорога до інфікування, що вкрай небезпечно», - каже завідувачка II хірургічного відділення лікарні Галина Курило.

До операційної бригади увійшли дитячі хірурги – Галина Курило і Дмитро Грицак, анестезіолог Сергій Шиш, реаніматолог Галина Коваленко і операційна сестра Ольга Баб’як. Операція тривала понад 2,5 години.

«Ми дуже ретельно готувалися, бо при таких операціях часто відмовляють нирки. Організм, який жив з цією пухлиною, дуже погано реагує, коли її забирають. По суті, ми забираємо половину тіла. Дитина при народженні важила 3600 грамів, а коли забрали пухлину – 1900 г», - каже Галина Курило.

Замість сідниць у дитини була суцільна пухлина

Пухлина, як кажуть лікарі, йшла по хребту до крижових кісток. У маленької замість сідниць була суцільна величезна пухлина. Окрім того, була аномалія артерій, вен, судин, які харчували ту пухлину. Хірургам довелося відділити ті судини, які потрібні дитині для нормального розвитку, від тих, які можна забрати разом з пухлиною.

Вкрай важливо було під час оперативного втручання не пошкодити важливих для подальшого нормального розвитку дівчинки нервів. Це ювелірна робота, але дитячі хірурги справилися з нею успішно.

«Пухлина лежала на тазових кістках і прямій кишці. Ми зробили дитині пластику м’яких тканин. Це дуже великий обсяг операції для такої маленької дитини, але виглядає так, що навіть косметично прооперована ділянка тіла буде виглядати дуже добре», - каже Галина Курило.

Оперативне втручання пройшло дуже вдало. Немовля лише добу було на штучній вентиляції легень, а далі почало дихати самостійно. Через два дні дівчинка вже їла. Післяопераційний період минув без жодних ускладнень.

«Я дивуюся, що донечка перенесла стільки болю і така зараз спокійна. Вона гарно спить, їсть(годую її грудьми), після операції вже поправилася і зараз важить 2500 г. Їй днями буде 2,5 тижні. Нам дуже пощастило, що ми потрапили до таких обдарованих хірургів», - каже мама дівчинки.

«Життя цієї дитини врятували правильні дії лікарів різних медзакладів Львова: жінку з такою патологією плоду правильно вели під час вагітності, дитині з гігантською пухлиною кваліфіковано допомогли з’явитися на світ лікарі перинатального центру і вчасно скерували до нас, де немовля прооперували. Якби на цьому шляху хтось десь схибив, невідомо, який був би результат», - каже Галина Курило.

За словами лікарів, діагноз – куприкова чи крижово-куприкова тератома зустрічається не так вже й рідко: на 40 тисяч пологів один випадок. Частіше вона зустрічається у дівчаток. Це доброякісна пухлина, яка у майбутньому не відроджується. Хірурги дитячої лікарні за останні чотири роки врятували життя чотирьом новонародженим з такою аномалією розвитку. Вважається, що коли тератома займає 30% тіла, то це вже дуже великий ризик для життя дитини. Львівським хірургам вдалося врятувати дітей з гігантськими пухлинами, коли вони займали до 45% тіла.

«Останнім часом суттєво побільшало випадків переривання вагітності у пізніх термінах через ті чи інші вади розвитку плоду. Не раджу цього робити, бо у подальшому це 100% бездітність. Нині дуже багато вроджених вад хірургічно коригуються і батьки мають практично здорових дітей. У майбутньому ці вроджені вади на дітях жодним чином не позначаються», – каже Галина Курило.
…Каміла заворушилася, потягнулася і смачно прицмокнула губами. Хоче їсти. І перше, що зробила, відкривши очі – усміхнулася. Днями їй знімуть шви і наприкінці тижня дівчинка поїде додому, де на неї з нетерпінням чекають старші сестричка і братик. Дитячі хірурги переконані, що у дівчинки у майбутньому все буде гаразд, адже жодних інших відхилень у розвитку дитини нема.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися