Тисячі українських дівчаток втопили живцем у болоті на Колимі
Україна

Тисячі українських дівчаток втопили живцем у болоті на Колимі

25 серпня 2019, 13:54
22
14
Сподобалось?
14

Кров у жилах холоне, коли читаєш цю страшну історію. Просто немає слів – одного літнього ранку 1949 року на Колимі радянські конвоїри втопили у болоті до трьох тисяч українських дівчаток. Ще зовсім дітей. Найстаршій було лише 14 літ.

Наказ про знищення надійшов з Москви

Про цей злочин не розповідають на російському телебаченні. Про нього не кричать політики. По крихтах інформацію про це понад десять літ збирав український поет і політв’язень Дмитро Шупта. Весь його біль вилився в поему «Колимські дівчатка», яку він написав у 2010 році. Чоловік зізнався, що задум виник ще у 1995-му. Усі ці роки прочитана в газетній статті коротка інформація про те, як дівчаток-підлітків втопили живцем у болоті, не давала йому спокою. Те, що йому вдалося дізнатися, шокує.

Влітку 1949 року з Москви у Магадан надійшов засекречений лист, який мали передати особисто в руки генерал-майору Іванові Петренку. У ньому наказано було звільнити у бараках три тисячі місць для нових політв’язнів. Спеціальним пунктом зазначалося, що в першу чергу треба позбуватися українських дівчаток, «даби не рожали бандеровцев».

У ті часи в колимських таборах відбували покарання «особливо небезпечні державні злочинці» – упівці і «лісові брати» з Прибалтики, які боролися з комуністами. Вояки армії Власова, вивезені у Німеччину робітники, які з нетерпінням хотіли повернутися додому – Україну, Білорусь, Росію, натомість потрапили у концтабори. Багато з них були із сім’ями. Тут і чоловіки, і жінки працювали на межі сил – фізичних і моральних. По 12 годин на добу на лютому морозі, який іноді і вдень доходив до мінус п’ятдесяти, добували для будівництва світлого майбутнього Союзу. Люди мерли, як мухи. Та це нікого не турбувало. Підвозили нову безкоштовну рабсилу. Поповнення очікували і влітку 1949 року. Тому треба було звільнити місця у бараках. Вибрали тих, хто ще не міг працювати – дівчаток дванадцяти-чотирнадцяти років.

Їх гнали в болото під дулами автоматів

Конвоїри забирали їх рано-вранці з таборів Берлагу і Севвостлагу. Батьки мовчки проводжали поглядами своїх дітей, навіть не здогадуючись про їхню долю. Та й самі дівчатка тихо йшли під дулами конвоїрів. Вони наївно думали, що їх переводять у спеціальний концтабір для дітей. Гнали їх у ліс як худобу, поки не вперлися у болото.

А їх вели… В безодню просто гнали…

Ще й досі в тундрі болота дрижать.

З Москви так наказали генерали:

«Чтоб нєкому бандеровцев рожать», –

писав Дмитро Шупта.

«Діти зупинилися, а конвоїри наказували їм йти далі, – ділиться він моторошними деталями в одному з фільмів. – Хто відмовлявся – штовхали. А в тих краях болота порослі осокою. Їх корені утворюють щільні острівці. Можеш на нього наступити ногою, а вже іншою – в безодню. І все – тебе засмоктувало. Це моторошне вбивство тривало дві години».

Батьки дівчаток у таборах чули окремі постріли. Вони мліли від страху, що ж там таке відбувається? Усі чекали, коли у табір повернуться бодай конвоїри і у них можна буде щось випитати. Та у табір прибігли тільки вівчарки. Що сталося з катами дівчаток – невідомо. Через рік у страшних муках помер від раку генерал Петренко, який віддав нелюдський наказ.

Власне, це і вся інформація, яку вдалося дізнатися про той злочин. І через 70 років – жодного документа. Письменник Володимир Яворський припускає, що всі накази у цій справі знаходяться у Москві, в архіві ФСБ. Вони засекречені, і ніхто в найближчому майбутньому їх не побачить. Можливо, хтось з колишніх в’язнів колимських таборів знає чи чув про цю жахливу трагедію? Про таке не можна мовчати, треба кричати! Вбивати невинних дівчаток, щоб вони не могли народити дітей – хіба це не геноцид?!

Марта ДИМИДІВСЬКА


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Коментарі

 • adas
  adas

  в першу чергу треба позбуватися українських дівчаток, «даби не рожали бандеровцев»

  26 серпня 2019, 06:42
  Відповісти
 • 11111
  11111

  Ці тварюки знову прийшли нас знищити.

  26 серпня 2019, 09:48
  Відповісти
 • Arsen Huzhva
  Arsen Huzhva

  Те що комуняки могли зробити таке і набагато гірше - легко вірю. А от джерело з якого Дмитро Шупта дізнався про цей злочин не не викликає довіри.

  1 вересня 2019, 12:47
  Відповісти
 • Дмитро
  Дмитро

  Марта!Что вы такое курите?Наверное особая трава-вызывает бредовые фантазии!Интересно.С какой целью?

  8 вересня 2019, 04:56
  Відповісти
  • Бандерівець
   Бандерівець

   О, русіш швайне свій сморід пустив: Недобиток, і на тебе кулі чекають.

   8 вересня 2019, 13:12
   Відповісти
   • СМЕРШ
    СМЕРШ

    В 1936 году Бандеру за попытку терроризма приговорили к смертной казни, впоследствии заменив ее пожизненным заключением. По свидетельствам его сокамерников – Качманрского и Карпинца – Бандера был в тюрьме крайне не уважаемой личностью, проще говоря, заменял заключенным женщину. 13 сентября 1939 года Бандера был выпущен из тюрьмы германскими властями и направлен в немецкий центр подготовки диверсантов. В центре Бандеру подвергли пассивным гомосексуальным сношениям, засняв процесс на кинокамеру. Это было сделано для того, чтоб исключить возможность предательства. Впрочем то, что Бандера-педераст, не было секретом для его соратников. Недаром его партийное прозвище было "Баба". Под конец своей жизни Бандера подвел под свою педерастию "теоретическую базу" и даже провозгласил ее обязательной для свидомых украинцев: "...но украинская революция будет отличаться от всех прочих революций тесными мужскими связями. И я не говорю здесь о дружбе! Чтобы свергнуть с себя оккупацию москалей украинские мужчины должны познавать друг друга. Это путь к свободе, это путь к незалежности. И я верю, что однажды такой день наступит". (Степан Бандера "Украинский народ и революция" 1950 год). Степан Бандера завершил свой жизненный путь под именем Штефана Поппеля (нем. – сопля, козявка) в 1959 в Мюнхене. Ты настоящий бандеровец с пробитой дупой как и твой Стёпка.

    29 жовтня 2019, 12:58
    Відповісти
    • Русіше швайн, марш до буди

     14 листопада 2019, 02:54
     Відповісти
    • Арієць
     Арієць

     Сам придумав цю маячню чи звідкись переписав? Такі байки міг вигадати лише недобитий москаль, бо в зайвохромосомних москалів все зводиться до статевих органів і збочень.

     13 вересня, 12:20
     Відповісти
 • Бандерівець
  Бандерівець

  Нічого, час помсти настав. Будемо воювати до останнього дохлого москаля.

  8 вересня 2019, 13:10
  Відповісти
 • Олег
  Олег

  какой идиотизм. А, еще этих девочек скушали. С капустой. И картошкой.

  29 вересня 2019, 21:47
  Відповісти
 • Татьяна
  Татьяна

  Я жила на Колыме, а именно Якутия, Оймяконский район. Недалеко от нашего поселка был заброшенный лагерь Аляскитовый. И в поселке после отсидки оставались жить бывшие заключенные. Да и бараки, в которых мы жили, строили заключенные. Там их столько погибло, что просто слов не хватает, но чтобы топили детей в болоте......!!!!! Да там и болот то кажется нет. По крайней мере я их там ни разу не встречала. Там вечная мерзлота, откуда там болота? В тайге росла только лиственница ну и на сопках кедровый стланик.

  30 вересня 2019, 22:01
  Відповісти
 • Антиукроп
  Антиукроп

  Ебать, бред сивой кобылы!!!

  2 жовтня 2019, 03:02
  Відповісти
 • Николай
  Николай

  Бездоказательная хрень. Точно можно дописать, что утопили потом изнасиловали, а затем сьели и ............

  8 жовтня 2019, 17:59
  Відповісти
  • саша
   саша

   https://ok.ru/profile/572177529680 новорос из Дагестана Русик Гапуров. Хотел дойти до Львова, но 15 мая Рыцари Украины амнистировали его, и он улетел на свидание к Саше Захераченко

   18 травня, 16:54
   Відповісти
 • Українець
  Українець

  Бандерівці люблять свої злочини приписувати іншим. Самі знищили мільйони українців, переодяшлись нквистами, а звинувачували радянську владу. І зараз те спостерігаємо в одесі, Києві, Донбасі

  28 жовтня 2019, 11:59
  Відповісти
  • Арієць
   Арієць

   Якраз все навпаки: недобита москальня спільно зі зрадниками в НКВС прикидалися бандерівцями, ходили по хатах, провокували людей, а далі коїли звірства. Ти, вочевидь, теж лайно свиняче, раз таке нашкрябав. Таких свистунів як ти, треба ловити і відстрілювати. Мовчки і холоднокровно.

   13 вересня, 12:25
   Відповісти
 • Ластiвка
  Ластiвка

  Бла-бла-бла. Документи маэте? Чи тiльки аби людей лякати, щоб про свое життя не думали?

  28 жовтня 2019, 18:56
  Відповісти
 • Тетяна
  Тетяна

  ...а аби Ви знали, скількох дівчаток зґвалтували... Війна - це погано. Коли вже нарешті всі зрозуміють це, настане спокій.

  2 листопада 2019, 05:59
  Відповісти
 • Микола
  Микола

  За останні кілька років якої тільки брехні не вилазило в ЗМІ. Але подібного лайна важко десь знайти. Невже автор думає, що український народ настільки дебільний, що здатен в це повірити?

  3 листопада 2019, 11:25
  Відповісти
 • Украинец
  Украинец

  Вот не пойму автор нас ,украинцев щитает идиотами?

  11 лютого, 21:12
  Відповісти
 • Реальний патріот.
  Реальний патріот.

  Автор цієї поеми, Дмитро Шупта, народжений на Полавщині в 1938 році, у свої 11 спокійно собі проживав в селі Курінька, Чорнухинського району і ніяк не міг бути свідком цих подій. В його біографічній довідці сказано, що свою літературну творчість він розпочав тільки в 1956 році віршем "Про Миколу-тракториста" в кримській газеті "Колгоспна праця" на звичайну тему "будівника комунізму", нормальну для тих часів. І жодного натяку на дисидентські теми. Пізніше став учасником "Руху опору". Тільки на початку 80-х років був репресований, як в'язень сумління. Твір про утоплених дівчат він написав у 2010 році, а про ідею його написання автор каже, що з'явилася вона в 1995 році. Виникає питання: "А чому так пізно?" а не з початку свого творчого шляху? Або хоча-б як більшість письменників- дисидентів- політв'язнів під час ув'язнення, коли можливо почув розповідь про це, або хоч зразу після звільнення? І головне: "НА ЯКІ ОФІЦІЙНІ ДОКУМЕНТИ ВІН ПОКЛАДАВСЯ, ПРИ НАПИСАННІ ЦІЄЇ ПОЕМИ???" І вся інформація, що подається про цю подію в інших джерелах, базується і покладається тільки на написану Шуптою поему!!!... І всі, хто описує цю подію, як "злочин совєтів" не підтверджує жодним офіційним документом тих часів, хоча "Архіви ГУЛАГУ" давно розсекречені чи не на 99%. І вважаю, що для діяча рівня Дмитра Шупти, не склало-б великої проблеми добути хоча-б копію цього документу і він знає, що то була-б "бомба"! Цитую, що пише Марта Димидівська в своїй статті на цю тему": "...Власне, це і вся інформація, яку вдалося дізнатися про той злочин. І через 70 років – жодного документа...." А чому? Може тому, що його нема? А Шупта написав твір із розрахунку на "збільшення власної значимості" в колах спілки письменників- дисидентів??? Може тому автор того твору зазначив його жанр, як "поема - ревієм", щоб в разі не відповідати за правдивість написаного і в разі чого, віднести її до міфологічної творчості? Таке "письмо" можна сміливо віднести до "пропагандистського", яке несе міжнаціональну ворожнечу і ненависть! Українці! Ми-ж думаюча нація! Давате будемо основуватися на документальних фактах, а не на вигадках....

  28 травня, 14:00
  Відповісти
  • Арієць
   Арієць

   Правду Шупта написав чи вигадку - це на його совісті. Але чому це Ви раптом згадали про "міжнаціональну ворожнечу і ненависть"? Однозначно, й без твору Шупти міжнаціональна ворожнеча була і буде, а до паршивої москальні (або так званих "русских", чи то "росіян") ненависть - особливо. Їх треба знищити всіх, без винятку - від малого до старого. Помста має бути кривавою і нещадною. Так звана "Росія" має зникнути з карти світу. І це буде правильно і справедливо.

   13 вересня, 12:33
   Відповісти

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися