Уряд планує відмовитись від груп інвалідності
Україна

Уряд планує відмовитись від груп інвалідності

7 листопада 2019, 09:18
0
0
Сподобалось?
0

Кабінет міністрів хоче відмовитися від радянської системи груп інвалідності і замінити її європейськими стандартами Міжнародної класифікації функціонування.

Про це Громадському повідомила глава комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

За словами Третьякової, суть змін полягає в тому, що людей з інвалідністю поділятимуть не за групами інвалідності, а за різними ступенями працездатності, щоб збільшити кількість працюючих людей з інвалідністю.

Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоровʼя, Міжнародна класифікація функціонування показує, скільки відсотків своєї працездатності втратила особа з інвалідністю.

Третьякова зазначила, що зараз Міжнародну класифікацію функціональності намагаються впровадити в українське законодавство через Кабінет міністрів.

Систему вже переклали українською мовою, проте документ про введення нової класифікації ще не пройшов усі інстанції для набуття чинності.

Зараз Державна служба з питань праці контролює, щоб у приватному бізнесі 4% робочих місць надавали людям з інвалідністю, а порушники були оштрафовані.

Міністерство соціальної політики планує ввести таку ж квоту й на службові посади.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися