Морфій для знеболення виписується лише раз на 10 днів
Україна

Морфій для знеболення виписується лише раз на 10 днів

17 липня 2021, 11:08
0
0
Сподобалось?
0

Хронічний біль, який часто супроводжує тяжкі невиліковні захворювання, завдає невимовних страждань. Його неможливо усунути звичайним анальгетиком, допомагають лише спеціальні препарати – наркотичні знеболювальні (морфій, кодеїн тощо). Хто ж виписує на них рецепт та за яких умов – пояснюють фахівці Національної служби охорони здоров’я.

Призначити та виписати рецепт може не тільки сімейний лікар, а й вузький фахівець, наприклад, онколог. Рецепти виписуються пацієнту за наявності відповідних показань з обов’язковим записом про призначення таких лікарських засобів в історію хвороби та медичну карту.

Лікар виписує рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби в чистому вигляді або в суміші з індиферентними речовинами (тобто такими, які є допоміжними та не несуть терапевтичного ефекту) на спеціальному рецептурному бланку форми №3 (ф-3). Такий бланк виготовляється на папері рожевого кольору.

Рецепт дійсний протягом 10 днів з дня виписування. Хворим із затяжними і хронічними захворюваннями – максимум на 15-денний курс лікування.

На одне найменування лікарського засобу виписується один рецепт.

Наркотичні препарати можуть відпускатися на пільгових умовах, безоплатно чи з доплатою. Якщо пацієнт отримує їх на пільгових умовах, то лікар дублює рецепт ще й на рецепті форми №1 (ф-1).

Наш кор.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися