Україна повністю переходить на е-лікарняні
Україна

Україна повністю переходить на е-лікарняні

29 вересня 2021, 14:42
0
0
Сподобалось?
0

З 1 жовтня лікарняні будуть оформлювати тільки в електронному форматі. Дані вноситимуть до електронної системи охорони здоров’я.

Про це повідомив Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації, пише Українська правда.

Паперові лікарняні з 1 жовтня видавати вже не будуть, але ті, які видали до цієї дати, ще будуть дійсними. Система е-лікарняних у тестовому режимі запрацювала з червня. З 1 вересня медзаклади мали припинити видавати паперові довідки.

Утім, перехід затягнувся – на початок осені з 3 тисяч закладів у електронній системі змогли працювати лише 2,2 тисячі. Однією з причин була відсутність доступу до комунікацій у лікарів, пояснювали у МОЗ. Перехід перенесли на 1 жовтня, щоб дати можливість лікарям адаптуватися до нової системи.

«Станом на 27 вересня 137 тисяч медичних працівників пройшли онлайн навчання, 2,9 тисячі медзакладів вже оформлюють е-лікарняні, з початку роботи системи створено майже 1 млн медичних висновків про непрацездатність», – розповів Радуцький.

Лише 100 лікарень поки що не змогли налаштуватись на роботу в нових умовах, але до 1 жовтня є час, щоб «підключити» ці заклади до електронної системи, запевняє політик.

Як отримати лікарняний

Щоб отримати е-лікарняний, необхідно прийти на прийом до лікаря, який створить електронний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі і завірить його КЕПом.

Пацієнта про це сповістить система E-health, звідки за кілька секунд лікарняний потрапить до Реєстру Пенсійного фонду. Там сформується електронний листок непрацездатності – саме той документ, за яким нараховують виплати. Про це пацієнт отримає повідомлення на телефон від ПФУ. При цьому ні ПФУ, ні роботодавець не будуть знати діагноз. У базу потрапляє лише інформація, необхідна для отримання виплат від Фонду соціального страхування.

Документ можна буде перевірити за спеціальним номером на сайті Пенсійного фонду.

Щороку в Україні видають близько 5,5 млн листків непрацездатності, виплати по яких здійснює Фонд соціального страхування України. За 8 місяців цього року на лікарняні було витрачено 10 млрд гривень.

«Індустрія» продажу фіктивних листків непрацездатності в Україні традиційно доволі масштабна», – каже Радуцький.

Утім, за його словами, впровадження е-лікарняних дозволить ефективніше боротися з корупцією.

Електронна система дозволяє перевірити, скільки листів непрацездатності надіслав лікар. Крім цього, кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися