Майбутнє окупованих територій українського Донбасу з Росією – руїни та злидні
Україна

Майбутнє окупованих територій українського Донбасу з Росією – руїни та злидні

9 червня 2022, 09:06
0
0
Сподобалось?
0

На відновлення зруйнованої інфраструктури та промислових підприємств Донбасу після закінчення проведення спеціальної військової операції з демілітаризації та денацифікації України знадобляться мільярди доларів. Своїх грошей «республіки» не мають, а Росія, економіка якої розвалюється під тиском західних санкцій, особливо допомогти не зможе.

Про це пише Інформаційне агентство ASPI.
«Звільнені регіони України чекає на нове майбутнє. Вони вперше за останні десятиліття матимуть шанс на розвиток. Життя в них змінюватиметься на краще. Розвиток регіонів вийде на новий небувалий рівень завдяки економічній інтеграції з Росією», – заявляв після початку спецоперації депутат Держдуми РФ Михайло Шеремет.

Російські політики в один голос запевняли, що звільнені території стануть такими ж квітучими, як російський Крим. Ось тільки, за даними Федерального казначейства, Республіка Крим у 2021 році увійшла до числа регіонів-лідерів за обсягом отриманих дотацій і знаходиться на п’ятому рядку рейтингу дотаційних регіонів Росії. На долю Криму припало 40,7 млрд рублів дотацій, а Крим вийшов зі складу України і приєднався до Росії без жодного пострілу, повністю зберігши виробничі потужності та інфраструктуру.

Кримчанам обіцяли, що Крим стане вітриною «російського миру», але за фактом багато жителів, порівнюючи життя в Україні та Росії, приходять до висновку, що рівень їхнього життя погіршився.

На третій місяць проведення спецоперації стало очевидним, що «визвольна операція» в Україні розвивається не такими швидкими темпами, як хотілося б. Збройні сили України чинять запеклий опір російській армії та «народній міліції республік». Щодня Київ отримує від західних союзників дедалі більше сучасної зброї та техніки. Оперативна ситуація, що складається, жодним чином не сприяє досягненню цілей «спецоперації» і змушує російську армію перейти до тактики тотального спустошення.

За експертними оцінками, консолідована шкода Донецькій та Луганській областям, про опіку над якими полумʼяно заявляють в РФ, у перерахунку на рублі ж становить 1,5 трильйона. Тільки на відновлення Маріуполя за найскромнішими підрахунками знадобиться щонайменше 700 мільярдів «деревʼяних».

За вісім років виробництво «ЛДНР» не продемонструвало зростання, навпаки, ситуація на підприємствах попри всі запевнення влади лише погіршувалась – заводи та шахти закривалися, заборгованості із заробітної плати робітникам збільшувалися. «Республіки» існували виключно за рахунок грошей, що надходять із Росії.

Сьогодні російська економіка через західні санкції переживає найбільший спад з часів розпаду Радянського Союзу. Мінфін фіксує мільярдні скорочення податкових надходжень до державної скарбниці.

В умовах порожнього бюджету уряд з метою локалізації наростаючих протестних настроїв у суспільстві сконцентрується на вирішенні внутрішніх соціальних проблем. Грошові потоки на підтримку «республік Донбасу» суттєво скоротяться, а питання про відновлення регіону відкладеться, адже кошти потрібні для підтримки та збереження російської економіки.

Зусилля Кремля з відновлення звільнених регіонів Донбасу носитимуть формальний характер і зведуть до висвітлення на державних телеканалах неіснуючих перемог.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися