З першого жовтня зростуть пенсії
Україна

З першого жовтня зростуть пенсії

2 жовтня, 13:47
0
0
Сподобалось?
0

В Україні проведуть планові перерахунки пенсійних виплат. Підставою для цього стало збільшення мінімальної заробітної плати з 6 500 грн до 6 700 грн. Як повідомила заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду у Волинській області Лариса Лучковська, виплати зростуть у людей віком від 70 років, пенсіонерів з «воєнною» інвалідністю, а також у тих, хто має великий страховий стаж.

Збільшення мінімальної заробітної плати стало підставою для перерахунку пенсійних виплат для пенсіонерів, які досягли 65-річного віку та мають страховий стаж: для чоловіків – не менш як 35 років, для жінок – не менш як 30 років. Відтак, з 1 жовтня мінімальні виплати цим людям складуть 2 680 гривень (40% від суми 6 700 грн).

Також у жовтні пенсіонери, яким виповнилося від 70 до 75 років отримуватимуть більше на 300 гривень. Доплата встановлюється незалежно від виду пенсії, тривалості страхового стажу та факту роботи. Єдина умова – пенсія не повинна бути більшою за 10 340 гривень.

Крім того пенсіонери, яким виповнилося 70 і які мають необхідних стаж (35 років чоловіки і 30 – жінки) мають отримувати виплату не меншу, як 3 тисячі гривень. Тим, у кого розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень та інших доплат не досягає трьох тисяч, встановлять доплату до цієї суми.

Водночас у пенсіонерів віком 80 і вище, які мають стаж 25 років у чоловіків та 20 років у жінок, розмір пенсійної виплати не може бути меншим за 2 600 гривень, а в осіб віком від 70 до 80 років – менше, ніж 2 500 гривень.

Зазначимо, що зростуть мінімальні розміри «воєнних» пенсій з інвалідності. Залежно від групи інвалідності та військового звання вони становитимуть від 4 396 гривень до 6 532 гривень. Для інших – від 4 186 до 5 986 гривень.

Наталка СЛЮСАР


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися