97% коштів на дороги Укравтодор цьогоріч витратив в обхід електронних торгів
Україна

97% коштів на дороги Укравтодор цьогоріч витратив в обхід електронних торгів

10 листопада 2022, 13:03
0
0
Сподобалось?
0

За даними spending.gov.ua, від 24 лютого служби автомобільних доріг в регіонах сплатили за новими контрактами 1,8 мільярда гривень. Лише 3% з цієї суми заплатили за угодами, які уклали в електронній системі закупівель Prozorro. 97% – це прямі договори з постачальниками.

Відповідно більшість інформації про те, кому і за що структури Укравтодору сплачують державні кошти, непублічна.

Про це повідомляє Dozorro.

Не відома остаточна сума укладених договорів, а також які роботи мають виконати підрядники. Імовірно, ті 1,8 мільярда гривень витрат, які видно зараз, – це лише авансові платежі.

По Волині відображені витрати на дороги на 88 мільйонів гривень, і тільки 295 тисяч гривень пройшли через електронні торги (близько 0,3 відсотка). На Рівненщині освоїли 115 мільйонів і виключно через прямі угоди.

19 компаній, яким проводили оплати, раніше не мали контрактів зі службами автомобільних доріг. Так, ТОВ «ДСЗ» отримала кошти від Дніпропетровської САД за експлуатаційне утримання доріг, хоча до того фірма будувала дитячі садки та лікарні, а дорожніми роботами не займалася.

Служба автомобільних доріг в Тернопільській області уклала контракт з ТОВ «Центр безпеки і комфорту», яке раніше жодного разу не брало участі в торгах на Prozorro. Судячи з призначення платежів, договір стосується експлуатаційного утримання автомобільних доріг. ТОВ «Центр безпеки і комфорту» заснували наприкінці минулого року в Тернополі. Згідно з основним кодом економічної діяльності фірми, це приватна охоронна служба. Чому замовник віддав підряд саме цій компанії, і звідки в неї досвід з експлуатаційного утримання доріг – невідомо.

Служба автомобільних доріг Івано-Франківської області платила лише ТОВ «ПБС». Жодна інша компанія не отримувала коштів від цього замовника за контрактами, які уклали після 24 лютого.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися