Влада концентрується в руках Єрмака, – розслідування (відео)
Україна

Влада концентрується в руках Єрмака, – розслідування (відео)

22 листопада 2022, 13:07
0
-1
Сподобалось?
-1

Протягом 2021-2022 років на державних посадах високого рівня почали масово опинятися люди так чи інакше пов’язані із главою Офіса президента Андрієм Єрмаком.

Журналісти проєкту Bihus.info перерахували державні посади, які останнім часом очолили наближені до Єрмака люди: бізнеспартнери, радники чи давні знайомі.

Останніми прикладами таких призначень стали зміни в наглядовій раді найбільшого нафтовидобувного підприємства України «Укрнафті». 6 листопада, коли підприємство перейшло у повну власність держави, а саме Міноборони, у ньому змінилася наглядова рада. У ній із 5 наглядачів 2 близькі до Єрмака: юристка Роза Топанова і його радник Андрій Гота.

Топанова була юристкою у фірмі Єрмака «Міжнародна правнича компанія», яку той створив наприкінці 90-их. Напередодні приходу Єрмака у політику він із Топановою заснували однойменне акціонерне товариство. Топанова відмовилася прокоментувати призначення. Вона також входить до складу наглядової ради державного «Ощадбанку» за квотою Кабміну.

Гота ж є радником Єрмака, а до того очолював його Кабінет. Також він очолював Комісію з питань помилування при президентові України. Він, водночас, входить до наглядової ради державного виробника електрики «Центренерго».

Іншим прикладом призначення знайомих Єрмака на посади журналісти називають призначення Олексія Резнікова на посаду міністра оборони вкінці 2021 року. Але у квітні 2022 року у Резнікова з’явився новий заступник – Денис Шарапов, давній бізнеспартнер Єрмака. Їх пов’язують три приватні компанії і одна ГО.

Шарапова призначили керівником новоствореної Агенції оборонних закупівель, що повинна займатися усіма закупівлями в Україні у сфері нацбезпеки і оборони. І Резніков, і Шарапов запевнили журналістів, що багаторічний бізнесове партнерство із Єрмаком не мало впливу на його призначення. Сам Шарапов заявив, що багато років майже не спілкується із Єрмаком.

Ще одним показовим призначенням журналісти називають призначення весною 2021 року продюсера Артема Колюбаєва на посаду голови Ради з держпідтримки кінематографії, що роздає державні кошти на створення українського кіно. До приходу до влади його з Єрмаком поєднувала спільна приватна компанія ТОВ «Ама віжн», створена у 2018 році. Колюбаєв каже, що був обраний публічно під час голосування членів ради і Єрмаком він своє призначення не обговорював.

Новий генпрокурор Андрій Костін – теж людина Єрмака. Його стрімкий кар’єрний ріст почався з допомогою голови Офісу президента. Саме він лобіював включення Костіна до списку кандидатів у народні депутати президентської партії «Слуга народу».

Новий очільник Національного банку України Андрій Пишний також старий знайомий Єрмака. Разом із нинішнім головою Офіса президента Пишний у 2016 році створили ГО «Відчуй», що займається допомогою людям із порушенням слуху. Пишний також входить до складу групи Єрмака-Макфола, що займається просуванням санкцій щодо РФ у світі.

Ще один позаштатний радник Єрмака – Руслан Магомедов – з лютого 2022 року очолює Нацкомісію з цінних паперів фондового ринку. Саме ця комісія забрала акції «Укрнафти» і передала їх у власність Міноборони.

Журналісти наголошують, що більшість призначенців близьких до Єрмака та Офіс президента відмовилися відповідати на питання, надіслані під час підготовки матеріалу.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися