Колумбієць ЯНКО зі своїм гуртом (другий ліворуч)
Україна

Колумбійський гурт у світі співає наші пісні

24 вересня, 12:00
0
0
Сподобалось?
0

У жилах Янко Богдана Пеньяфорта тече українська та колумбійська кров. Народившись на іншому кінці земної кулі, цей довговолосий симпатичний 28-річний хлопець зробив для популяризації української пісні та культури в світі набагато більше, ніж деякі наші міністерства та телебачення разом взяті. Це при тому, що мову українську він почав вивчати з 2014-го. І тепер говорить нею так гарно, що сотням тисяч українців, які живуть в Україні, треба у нього повчитися.

Його мама родом з Києва. Але доля склалася так, що з чоловіком-колумбійцем у 90-і роки вона емігрувала в Колумбію. У столиці країни, Боготі, у неї народився син Янко. Талановитий хлопець отримав чудову музичну освіту, закінчивши консерваторію з кількох спеціальностей. Він міг стати диригентом чи грати у відомих симфонічних оркестрах, але «захворів» Україною. Ще з дитинства він з мамою часто приїздив на її батьківщину. Українські пісні, культура, історія так «зайшли» йому в душу, що позбутися від поклику землі предків він уже не зміг.

Хоч спочатку Янко вивчив... російську, бо мама була російськомовною українкою. Та коли почув українські пісні, особливо повстанські, почав самотужки вчити українську й за два роки вже розмовляв. І це живучи в іспаномовному середовищі! А згодом створив свій музичний гурт «Лос Янковерс», до складу якого, окрім нього, увійшли хлопці-колумбійці та дівчина-венесуелка. Спочатку українські пісні у їхньому неповторному виконанні звучали на вулицях колумбійської столиці. Так мешканці цієї південно-американської країни більше дізнавалися про Україну. Коли ж розпочалося повномасштабне російське вторгнення в нашу країну, Янко зі своїм гуртом поїхали у великий тур Європою, аби і їй донести правду про події, що відбуваються на його прабатьківщині. Південно-латинські музиканти виступають на вулицях та площах європейських міст, беруть участь у благодійних концертах, де збирають кошти для потреб ЗСУ. Вони не лише чудово співають, а й розповідають слухачам про Україну. У репертуарі «Лос Янковерса» – українські народні та сучасні пісні, а також повстанські, козацькі, лемківські, гуцульські. Їхня флейтистка Ісамар, яка родом з Венесуели, теж закохалася в Україну й почала посилено вчити українську, хоче оволодіти нею досконало. Часто на концертах разом із сином виступають мама і тато Янко, які теж володіють кількома музичними інструментами. Вони мріють приїхати з великим концертним туром в нашу країну, але поки що це нереально. Янко не може піддавати небезпеці своїх друзів. Хоч сам уже був в Україні після початку війни.

Ніна РОМАНЮК


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися