8 листопада 2023: яке церковне свято, що не можна робити
Україна

8 листопада 2023: яке церковне свято, що не можна робити

8 листопада 2023, 09:05
0
0
Сподобалось?
0

Сьогодні, 8 листопада, святкують Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.

Яке сьогодні, 8 листопада, церковне свято

8 листопада в церковному календарі – Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Свято встановив Лаодикійський собор у IV столітті. Дату обрали не випадково. Адже листопад є дев'ятим місяцем від початку року за старими традиціями (починався в березні). А число "дев'ять" символізує ангельські чини. Восьме число (дата) вказує на "восьмий день", в який за церковними переказами повинен відбутися Собор усіх сил Небесних під час Страшного суду.

У Писанні архангел Михаїл часто повстає у образі "князя", "вождя воїнства Господа". Його зображували як борця проти безбожжя та диявола.

Що не можна робити цього дня

Заборонялося мити голову, бо вважається, що так ви "змиєте" весь розум.

Не дозволяється робити будь-яку роботу в корисних цілях.

Краще утриматися від сварок, лихослів'я.

Народні прикмети і традиції на 8 листопада

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: вранішній мороз вказує на те, що в грудні та січні буде багато снігу;
  • вранці туман — скоро буде потепління;
  • вранці іній — до сніжної зими;
  • теплий та сонячний день вказує на морозну зиму;
  • на хвойних майже не видно шишок — буде тепла зима.

В народі цей день називали просто "Михайловим" і пов'язували з початком зими. Рано-вранці віряни йшли на службу, під час якої обов'язково ставили свічки за здоров'я живих та упокій мертвих родичів. Також було прийнято замовляти молебень. Цього дня в церквах читають молитви про порятунок держави від ворогів.

Як назвати дитину, яка народилася 8 листопада

Які сьогодні іменини: Павло, Михайло, Гаврило, Марфа.

Талісманом людини, народженої 8 листопада, є рубін. До цього каменю ставилися з особливою повагою в Стародавній Індії, називаючи "каменем Сонця". Вогонь рубіна підтримує енергію та цілеспрямованність його власника. Здавна вірили, що він є уособленням життєвого тонусу та здоров'я.

Який сьогодні день в Україні і світі

8 листопада в Україні і світі святкують Всесвітній день піаніста. Історія фортепіано дуже різноманітна. Сучасні класичні виконавці більше зосереджуються на виконанні, записуванні та викладанні, а ось їхні колеги з XIX століття були також відомими як транскриптори та композитори. Серед них Бетховен, Моцарт, Шопен. Фортепіано було винайдено 1700 року Бартоломео Крістофорі і протягом століть воно зазнало чимало трансформацій.

Також 8 листопада День солідарності з інтерсекс-людьми. Його було встановлено для вшанування пам'яті Геркуліна Барбена, інтерсексуала з Франції, який жив у XIX столітті та виступав за захист прав інтерсексуальних людей. Такі люди народжуються із статевими ознаками, які не відповідають типовим бінарним уявленням про жіноче і чоловіче тіло.

А ще 8 листопада Міжнародний день патології. Подія була створена за ініціативи Королівського коледжа патологів RCPath 2014 року. Головна мета цього дня полягає у відзначенні особливого вкладу працівників патологічних і лабораторних медичних служб у вирішенні важливих питань охорони здоров'я.

8 листопада святкують Всесвітній день без Wi-Fi. Свято було створене 2016 року за ініціативи Міжнародної федерації захисників довкілля FAI, яка зареєстрована у Венесуелі. Завдяки цьому дню можна зробити розумове, фізичне та емоційне "перезавантаження", вимкнувши на деякий час Wi-Fi. Ця інноваційна технологія була розроблена 1999 року компаніями Aironet і Nokia. Потім її викупила компанія Cisco.

Також 8 листопада Міжнародний день радіології та День рентгенівських променів. Свято було запропоновано 2012 року за ініціативи Європейського товариства радіологів на честь відкриття рентгенівських променів професором фізики Вільгельмом Рентгеном.

А ще 8 листопада Всесвітній день містобудування (урбанізму). Вперше пропозицію створити таке цікаве свято вніс у 40-х роках минулого століття Карлос Марія делла Паолера, який був професором університету в Буенос-Айресі. А святкування розпочалося вже 1949 року.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися