9 грудня 2023: яке церковне свято, що не можна робити
Україна

9 грудня 2023: яке церковне свято, що не можна робити

9 грудня 2023, 09:44
0
0
Сподобалось?
0

Сьогодні, 9 грудня, святкують зачаття праведною Анною Пресвятою.

Яке завтра, 9 грудня, церковне свято

9 грудня в церковному календарі – зачаття праведною Анною Пресвятою. Життя святої Анни, матері Діви Марії, не згадується в Біблії, але в апокрифічних творах, таких як Протоєвангелія Якова. За цими джерелами, Анна була донькою священика Матана з роду Аарона і дружиною Йоакима з роду Давида. Вони жили в Назареті і були побожними і милосердними людьми, але не мали дітей, що вважалося ганьбою і карою Божою. Вони молилися Богу про дарування їм потомства і обіцяли присвятити Йому народжене дитя. Бог почув їхні молитви і послав до них ангела, який звістив, що вони матимуть дочку, яку назвуть Марією, і яка буде благословенною серед жінок. Анна народила Марію і виховувала її до трьох років, а потім привела її до храму Господнього, де вона перебувала до повноліття. Анна померла в Назареті і була похована в Гробниці Богородиці. Анна шанується як одна з найбільш почитуваних святих у християнстві. Вона вважається покровителькою вагітних, матерів, бабусь, рудокопів і деяких країн і міст.

Що не можна робити 9 грудня

Не виходьте з дому після заходу сонця.

Дівчатам заборонено виконувати домашню роботу.

Не можна лихословити, лаятися, думати недобре.

Народні прикмети і традиції на 9 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: безвітряний та тихий день — добре вродять садові фрукти;
  • якщо йде дощ — то навесні також дощитиме;
  • дерева вкриває іній — наступного року буде великий урожай;
  • ясна погода — до сильного морозу на Новий рік, а якщо хмарно — то до Нового року чекайте на відлигу.

В давнину існувало повір'я "На Ганни сонце повертає на літо, а зима — на мороз". В народі Ганну вважають заступницею жінок, тому до неї завжди звертаються за додатковим захистом. Особливо часто моляться святій вагітні, щоб дитина народилася здоровою.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 9 грудня

Які сьогодні іменини: Володимир, Анатолій, Василь, Ганна (Анна).

Талісманом людини, народженої 9 грудня, є олександрит. Один з найбільш рідкісних та цінних різновидів хризоберилу. Здавна вірили, що прикраси з олександритом загартовують дух свого власника, посилаючи йому випробування.

Який завтра день в Україні і світі

9 грудня в Україні і світі святкують Всесвітній день техномузики. Дату святкування обрали невипадково. Саме цього дня народився засновник жанру Хуан Аткінс. Техномузика також відома як музика Детройту, адже шлях відомих музикантів починався саме в цьому місті в США. Техно створили для того, аби кинути виклик всім соціальним нормам, відчути себе справжнім бунтарем.

Також 9 грудня Міжнародний день ветеринарної медицини. Цей особливий день присвячений всім тим, хто працює у ветеринарній медицині для підтримання здоров'я і добробуту тварин.

А ще 9 грудня святкують Міжнародний день умовно-безкоштовних програм. Цей день був створений для вшанування важливого внеску комп'ютерних програм у життя сучасної людини. Свято також вшановує творчість та важку працю тих, хто займається розроблянням програмного забезпечення, яке робить повсякденне життя набагато простішим.

9 грудня Міжнародний день пам'яті жертв злочинів геноциду. Кожна людина, незалежно від її кольору шкіри, віросповідання, політичних поглядів чи національності, має право на безпечне життя. Масове кровопролиття знищують відповідні групи населення того чи іншого походження, соціального прошарку, віри. Про геноцид знали ще в Давній Греції. Будь-які дії, що несуть геноцидний характер, є тяжким злочином. Адже це не просто вбивство, а завчасно продумана кампанія.

Також 9 грудня Міжнародний день боротьби з корупцією. Подія була заснована за ініціативи ООН наприкінці жовтня 2003 року. Дату обрали на честь підписання Конвенції проти корупції, яке відбулося 2003 року в місті Меріда. Конвенція набула чинності 2005 року після того, як її ратифікували 30 країн. Верховна Рада України зробила це 2006 року./


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися