19 лютого 2024:  яке церковне свято, що не можна робити
Україна

19 лютого 2024: яке церковне свято, що не можна робити

19 лютого, 09:14
0
0
Сподобалось?
0

Сьогодні, 19 лютого, пам'ять святих апостолів від 70-ти Архипа і Филимона, а також мучениці Апфії.

Яке сьогодні, 19 лютого, церковне свято

19 лютого в церковному календарі – день пам’яті святих апостолів від 70-ти Архипа і Филимона, а також мучениці Апфії. Жили вони всі в місті Колоси (сучасна Туреччина) у I столітті. Архип був єпископом, Филимон же заможним жителем міста, який, разом з дружиною Алфією, сповідував християнство. Обоє вони були сподвижниками апостола Павла і всі прийняли мученицьку смерть за Ісуса Христа. В будинку Филимона та Алфії проводилися таємні богослужіння. Саме під час одного з них їх всіх і схопили. Спочатку били камінням, довго катували. Та святі не зрадили своєї віри і померли з молитвою на вустах.

Що не можна робити 19 лютого

Заборонено їсти шкідливу та жирну їжу.

Не можна відмовляти у допомозі тим, хто її у вас попросив.

Не дозволяється вживати алкогольні напої.

Народні прикмети і традиції на 19 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: на дорогах сидить багато птахів — чекайте на вологу та похмуру погоду;
  • в небі світить місяць червоного кольору — до сирої, але теплої погоди;
  • картопля почала проростати — скоро прийде весняна погода;
  • вдень йде сніг до поганого урожаю;
  • високо в небі літають ворони — буде снігопад і різке похолодання.

В давнину люди намагалися зробити цього дня якомога більше добрих справ. А ще вважалося, чим більше їжі наготуєш вдома, тим більше достатку буде у вашої родини протягом року.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 19 лютого

Які сьогодні іменини: Макар, Богдан, Максим, Микита, Архип, Филимон, Дорофій, Філофея, Казимир, Євген.

Талісманом людини, народженої 19 лютого є авантюрин. Один із різновидів кварца, який відрізняється загадковим та дуже цікавим забарвленням. Здавна вірили, що авантюрин допомагає нормалізувати артеріальний тиск, заспокоїти нерви та покращити травлення.

Який сьогодні день в Україні і світі

19 лютого в Україні святкують День Державного Герба. У нашої держави є три офіційні символи — Державний Герб, Державний Прапор та Державний Гімн. Вони є уособленням звичаїв та традицій українського народу. Герб для будь-якої держави має особливе значення, адже він офіційно використовується на печатках, офіційних документах, купюрах. Згідно з Конституцією України є малий та великий Державний Герб. Малий Державний Герб України — це тризуб золотистого кольору, який розміщується на синьому тлі. Саме цю символіку затвердили 19 лютого 1992 року. Тому цей день став Днем Державного Герба України.

Також 19 лютого Всесвітній день захисту морських ссавців. Свято було засноване Міжнародною Китобійною Комісією 19 лютого 1986 року, коли вона заборонила промислове виловлювання китів та продаж їхнього м'яса по всьому світу. На жаль, полювання не єдина загроза для цих тварин. Існують і інші причини зниження їх популяції. Зокрема, існування цирків, дельфінаріумів, океанаріумів, забруднення океанів тощо.

А ще 19 лютого святкують Міжнародний день перетягування канату. Цей вид спорту існує вже дуже давно. На стародавніх малюнках, які були знайдені в Китаї, Єгипті, Японії, Греції зображено людей, які перетягують канат. Такі вправи зазвичай виконували воїни під час своїх тренувань. Від 1900 до 1920 року перетягування канату було офіційною дисципліною на Олімпійських іграх, участь у змаганнях брали лише чоловіки. У наш час це вважається аматорським видом спорту.

19 лютого День запобігання плагіату. Це дуже важлива подія, яка була створена для нагадування про академічну чесність і необхідність боротьби з крадіжками інтелектуальної власності. Плагіатом називають використання чужої роботи чи ідеї без належного зазначення її авторства, видаючи за свою.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися