1 березня 2024: яке церковне свято, що не можна робити
Україна

1 березня 2024: яке церковне свято, що не можна робити

1 березня, 09:13
0
0
Сподобалось?
0

Сьогодні, 1 березня, вшановують пам'ять святої преподобномучениці Євдокії.

Яке сьогодні, 1 березня, церковне свято

1 березня в церковному календарі — день пам’яті святої преподобномучениці Євдокії. Про її життя відомо дуже мало, але, згідно з переказами, вела вона порочний спосіб життя, бо була дуже вродливою. Пізніше відмовилася від нього і навернулася до Бога. За це Господь наділив її даром чудотворення. Жила Євдокія у часи, коли велися жорстокі гоніння за християнами. Її схопили язичники, довго мучили і, врешті-решт, відтяли голову.

Що не можна робити 1 березня

Не варто брехати — ошуканство швидко розкриється.

Не можна відмовляти іншим у допомозі.

Заборонено будувати плани на майбутнє — не здійсняться.

Народні прикмети і традиції на 1 березня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: сонячна погода на урожайний рік, похмура — на холодний і голодний;
  • яка погода цього дня, таким буде літо;
  • завірюха цього дня вказує, що весна прийде пізно;
  • падає дощ — чекайте на мокре, але тепле літо;
  • вдосвіта туман — до гарної весни.

Наші предки асоціювали святу Євдокію, яку часто називали Явдохією, з пробудженням весни, початком нового життя. Тому вірили, що сніг, який тане, є цілющим. Водою з-під нього часто обливали дітей, щоб захистити від різних хвороб чи вилікувати від недугів.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 1 березня

Які сьогодні  іменини: Антон, Нестор, Олександр, Ганна, Ольга, Євдокія, Антоніна.

Талісманом людини, народженої 1 березня, є амазоніт. Мінерал, який відрізняється блакитно-зеленуватим відтінком. Здавна вірили, що прикраси з амазонітом допомагають побороти стрес, депресію, лікують безсоння та мігрені.

Який сьогодні  день в Україні і світі

1 березня в Україні і світі святкують Всесвітній день компліменту. На розповсюдження ідеї такого цікавого свята вплинув Національний день компліментів Нідерландів, хоча час створення його невідомий. Кожен охочий може приєднатися до святкування, зробивши щирий комплімент іншій людині. Слід пам'ятати, що приємні слова здатні підвищити самооцінку, позитивно впливають на емоційний стан.

Також 1 березня Всесвітній день імунітету. Подія була започаткована 2002 року за ініціативи Всесвітньої охорони здоров'я. День був створений для того, щоб привернути увагу людства до проблеми імунних захворювань, збільшити інтерес до зміцнення свого імунітету.

А ще 1 березня День подяки співробітникам. Свято з'явилося ще 1995 року за ініціативи Боба Нельсона, який був членом Recognition Professionals International. Головна її мета полягає у приверненні уваги роботодавця до важливості праці їхніх співробітників.

1 березня Всесвітній день молитви. Відбувається щороку в першу п'ятницю березня. Важливе для християнства свято, яке об'єднує жінок-християнок в усьому світі, воно підкреслює силу молитви та її вплив на громади.

Також 1 березня День вимкнених ґаджетів. Цікаве, хоч і неофіційне свято, яке найбільш популярне в США. Воно має на меті привернути увагу людства до залежності дітей від сучасних цифрових пристроїв, їхнього негативного впливу на здоров'я та психіку.

А ще 1 березня Всесвітній день цивільної оборони. Подія була започаткована 1990 року за ініціативи Міжнародної організації цивільної оборони. Дату обрали не випадково, а на честь отримання МОЦО міжурядового статусу і закріплення статуту організації (1972 року).

1 березня День обізнаності про аутоагресію. Аутоагресія — самоушкодження, яке може приймати різні форми (порізи, удари, спалювання тощо). Проявами аутоагресії є навіть вживання алкоголю, виривання волосся, гризіння нігтів чи трудоголізм.

Також 1 березня День нульової дискримінації. Головна мета цієї події полягає в тому, щоб сприйняти рівність, толерантність та інтеграцію в усьому світі. Глобальною проблемою сьогодні є дискримінація, яка стосується мільйонів людей. Вона ґрунтується на різних факторах: стать, раса, сексуальна орієнтація, релігія тощо.

А ще 1 березня Всесвітній день музичної терапії. Свято підкреслює важливий вплив музики на життя і здоров'я людини. Музична терапія пропонує цікавий підхід до зцілення. Було доведено, що музика покращує настрій, сприяє самовираженню та долає стрес.

1 березня День жалоби за людьми з інвалідністю. Цей день — нагадування про всіх тих людей з інвалідністю, які були вбиті тими, хто за ними доглядав.

Також 1 березня Всесвітній день морської трави. Свято показує, наскільки важливою є морська трава для морського біорізноманіття, пом'якшення наслідків зміни клімату та забезпечення сталого розвитку.

А ще 1 березня Міжнародний день кольорових жінок. Важлива подія, яка присвячена внеску та досягненням кольорових жінок у світі. Вона слугує потужним нагадуванням про те, що існують видатні досягнення жінок незалежно від культурних та етнічних середовищ.

1 березня починається Міжнародний місяць ідей. Це час, який можна присвятити інноваціям в різних сферах життя людини. Свято заохочує всіх проявити свою творчість та потенціал, поділитися своїм баченням, змінити світ на краще.

Також 1 березня День дитячого сну. Свято було засноване за ініціативи Ради з педіатричного сну. Воно присвячене підвищенню обізнанності, наданню підтримки, обміну цінною інформацією про дитячий сон.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися