3 березня 2024: яке церковне свято, що не можна робити
Україна

3 березня 2024: яке церковне свято, що не можна робити

3 березня, 10:00
0
0
Сподобалось?
0

Сьогодні, 3 березня, вшановують пам'ять мучеників Євтропія, Клеоника і Василіска.

Яке сьогодні, 3 березня, церковне свято

3 березня в церковному календарі – день пам’яті мучеників Євтропія, Клеоника і Василіска. Постраждали вони за свою віру в Христа в місті Амасії Понтійській (Мала Азія). Євтропій та Клеоник були братами, а Василіск був племінником великомученика Феодора Тирона. Коли Феодор загинув, вони троє перебували в ув'язненні через свої проповіді.

Правив Амасією в той час Асклипіодот, який був особливо жорстоким до християн. Тоді наказав він привести до нього Євтропія, Клеоника та Василіска і почав їх допитувати. Чоловіки твердо стояли на своїй вірі. Тоді їх нещадно побили, перетворивши тіла на суцільну рану. Євтропій голосно молився під час тортур і на його поклик з'явився Господь з янголами. Всі, хто був присутнім, відразу повірили в Бога.

Наступного дня трьох чоловіків насильно привели до язичницького храму, але почався землетрус, який налякав правителя. Останню ніч перед смертю провели мученики у в'язниці. Вранці братів розіпнули, а Василіску відтяли голову.

Що не можна робити 3 березня

Не варто йти до лісу, бо звірі починають прокидатися після зимової сплячки.

Не можна лихословити, лаятися та сваритися.

Заборонено після заходу сонця давати в борг гроші або речі.

Народні прикмети і традиції на 3 березня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: навколо дерев тане сніг, весна буде затяжною;
  • вже прилетів шпак, значить влітку буде великий урожай;
  • у снігу ворони копирсаються до теплої та ясної погоди;
  • розщебеталися синиці — йде потепління;
  • гуси високо летять — чекайте на повноводдя.

У дівчат в давнину існував цікавий ритуал, пов'язаний з цим днем. Вони залишали напередодні у мисці з водою яйце чи щось срібне, а вранці вмивали обличчя. Вірили, що так збережуть свою молодість та красу.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 3 березня

Які сьогодні іменини: Василь, Зіновій, Ренат, Нонна, Ізабелла.

Талісманом людини, народженої 3 березня є гірський кришталь. Камінь з досить високою твердістю. Здавна гірський кришталь символізував міцність відносин, чесність, чистоту.

Який сьогодні день в Україні і світі

3 березня в Україні і світі святкують Всесвітній день дикої природи. Це досить молоде свято, яке вперше відсвяткували 2013 року. Саме цього року в грудні відбулося 68 засідання Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних націй, під час якого розглядалися проблеми дикої природи, різні шляхи їх розв'язання. Дату святкування обрали під час засідання. Для захисту дикої природи цей день має велике значення. Саме 3 березня 1973 року була прийнята Конвенція СІТЕС, яка заборонила незаконну торгівлю дикими тваринами, яким загрожує повне знищення.

Також 3 березня Всесвітній день слуху. Подія була заснована за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я. Щороку вона визначає тему та розробляє науково обґрунтовані інформаційно-пропагандиські програми (листівки, брошури, банери, плакати), які поширюються серед партнерів в урядах і серед населення по всьому світу.

А ще 3 березня святкують Міжнародний день письменника. Подія була заснована ПЕН-клубом (міжнародне об'єднання письменників) 1986 року, але до України свято прийшло лише 2012 року за ініціативи письменниці Лариси Ніцой. Своїм професійним днем це свято також можуть вважати редактори, журналісти, історики та інші майстри слова.

3 березня Міжнародний день дитячого телебачення і радіомовлення. Подія була започаткована за ініціативи ЮНІСЕФ, обравши дату 2009 року. Щороку свято припадає на першу неділю березня. Цього дня проводять найбільшу у світі медіа-кампанію для дітей, яка спрямована на просування прав дитини, особливо на її права на участь в житті суспільства.

Також 3 березня Міжнародний день ірландського віскі. Дата присвячена вшануванню багатої історії, унікальним методам виробництва та різноманіттю ірландського віскі. Вибір числа 03.03 є свідомим, адже воно символізує важливість трійки в історії цього напою. Існує три традиційні стилі ірландського віскі — Single Grain, Single Malt, and Single Pot Still. А також віскі створюють за допомогою потрійної дистиляції, яка і відрізняє цей напій від аналогів.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися