5 квітня 2024:  яке церковне свято, що не можна робити
Україна

5 квітня 2024: яке церковне свято, що не можна робити

5 квітня, 09:13
0
0
Сподобалось?
0

Сьогодні, 5 квітня, вшановують пам'ять Феодула-читця.

Що сьогодні за церковне свято

5 квітня в церковному календарі – день пам’яті Феодула-читця. Він був читцем у старця Агафопода, жив в Фессалоніках. Це було за часів правління двох імператорів: Діоклетіана і Максиміана. Якось він уві сні побачив чоловіка в світлому одязі, який вручив йому якийсь предмет. Прокинувшись, Феодул побачив, що тримає в руках перстень з зображенням Сина Божого. Він одразу зрозумів, що на нього чекає подвиг мученика. Так і сталося. Під час гонінь християн старця Агафопода і читця Феодула кинули в море, де вони й померли.

Що не можна робити 5 квітня

В жодному разі не сваріться і не лайтесь.

Не можна робити будь-які операції, які пов'язані з зовнішністю.

Заборонено робити спонтанні покупки.

Народні прикмети і традиції на 5 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: почути спів глухарів — до сонячних днів;
  • з настанням 5 квітня вірили, що вітер вже дме теплом;
  • ще не прилетіли ластівки — буде холодна погода;
  • на березі багато соку — до дощового літа;
  • сильні дощі вказують на великий урожай.

Наші пращури саме на Феодула починали відчиняти вікна, щоб впустити в оселю тепле повітря. Також за народними повір'ями цей святий мученик захищає від нечисті. Для цього промовляли у відчинене вікно спеціальні молитви.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 5 квітня

Які сьогодні іменини: Олексій, Георгій, Єгор, Марк, Микола, Платон, Семен.

Талісманом людини, народженої 5 квітня, є діамант. Камені з воістину чарівною дією. Здавна вірили, що діаманти допомагають привести до ладу нервову систему, врівноважити емоції та утихомирити гнів.

Який сьогодні день в Україні і світі

5 квітня в Україні святкують День створення першої Конституції. Саме цього дня 1710 року гетьман Пилип Орлик під час козацьких зборів біля Тягині склав перший конституційний договір нашої держави. Він був написаний староукраїнською та латинською мовами. Документ містив 16 статей, в яких визначалися права та обов'язки членів Війська Запорізького.

Також 5 квітня Міжнародний день совісті. Свято було створене для підкреслення важливості совісті в сучасному суспільстві. Цей день заохочує окремих людей та уряди країн задуматися над своїми діями та думками. День був заснований за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН 2019 року.

А ще 5 квітня День неонатолога. Професійне свято лікарів, які є першими, з ким знайомиться малюк після народження. Це важливий та складний розділ педіатрії, хоча як клінічна медицина є відносно молодим. Неонатологія почала активно розвиватися лише в другій половині XX століття.

5 квітня святкують Міжнародний день дитячої йоги. Глобальна подія, яка була створена для ознайомлення дітей та їхніх батьків з трансформаційною практикою йоги. Свято було засноване за ініціативи Терези Пауер, яка є відомою викладачкою дитячої йоги та авторкою книжок. Засноване свято 2016 року і завжди відбувається в першу п'ятницю квітня.

Також 5 квітня Міжнародний день супу. Невідомо коли і де саме зварили перший суп, але дослідники вважають, що ця страва виникла дуже давно. Про це свідчить глиняний глибокий посуд, датований понад 20 тисячами років, що був знайдений в Китаї.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися