29 травня 2024: яке церковне свято, що не можна робити
Україна

29 травня 2024: яке церковне свято, що не можна робити

29 травня, 09:23
0
0
Сподобалось?
0

Сьогодні, 29 травня, вшановують пам'ять мучениці Феодосії.

Що сьогодні за церковне свято

29 травня в церковному календарі – день пам’яті мучениці Феодосії. Також вона відома як діва Тірська. Є однією з пошанованих святих у християнстві. Вона постраждала як мучениця 307 року. Її історія пов’язана з гоніннями на християн, які тривали п’ять років. За переказами, сімнадцятирічна Феодосія підійшла до християнських в’язнів, які чекали на свою страту, і попросила їх пом’янути її перед Богом, коли вони стануть перед Ним.

Воїни, які побачили, що дівчина вклонилася в’язням, заарештували її та відвели до правителя Урвана. Він намагався змусити Феодосію принести жертву ідолам, але вона відмовилася, висловлюючи свою віру в Христа. За це її піддали жорстоким катуванням. Незважаючи на муки, Феодосія з радісним обличчям переносила страждання і відкинула повторну пропозицію правителя принести жертву ідолам.

Згідно з легендою, Феодосію з каменем на шиї кинули в море, але ангели витягли її з води. Після цього її віддали на поживу звірам, які не зачепили її, і врешті-решт їй відсікли голову. Кажуть, що з її уст вилетіла голубка, яка сяяла яскравіше за золото і піднялася до небес. Уночі Феодосія з’явилася своїм батькам у світлому одязі, з вінцем на голові та осяйним золотим хрестом у руці, демонструючи славу, якої вони намагалися її позбавити.

Що не можна робити 29 травня

Не можна сумувати, адже за настроєм цього дня створюється майбутнє.

Не варто стрибати по землі, урожаю не буде.

Заборонено сваритися, сварка затягнеться надовго.

Народні прикмети і традиції на 29 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: заквітло жито — можете білити полотна;
  • день спекотний — до великої кількості білих грибів у лісі;
  • вранці по воді стелиться туман — буде ясна погода;
  • активно літають біля вуликів бджоли — прийде швидкий дощ;
  • багато павуків — чекайте на хорошу погоду;
  • колоситься жито — до великої кількості грибів восени.

Селяни молилися цього дня святій мучениці Феодосії, щоб вона послала їм великий урожай, захистила від хвороб. Від цього дня починали худобу підгодовувати бубликами і печеними коржами, підвищуючи цим її плодючість.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 29 травня

Які сьогодні іменини: Олександр, Андрій, Іван, Костянтин, Федот, Марія, Фаїна, Феодосія.

Талісманом людини, народженої 29 травня, є берил. Здавна цей камінь вважали священним символом землі. Берил також називали каменем бізнесу, вірності та щастя у родині.

Який сьогодні день в Україні і світі

29 травня в Україні і світі святкують Міжнародний день Евересту. Святкується на честь першого успішного сходження на найвищу вершину світу, гору Еверест. Цей день є пам’ятним, оскільки він відзначає історичне досягнення сера Едмунда Гілларі з Нової Зеландії та непальського шерпа Тензінга Норгая, які стали першими людьми, що підкорили вершину 29 травня 1953 року.

Також 29 травня Міжнародний день миротворців ООН. Цей день було встановлено Резолюцією 57/129 Генеральної Асамблеї ООН від 11 грудня 2002 року. Він присвячений вшануванню пам’яті миротворців, які віддали своє життя за мир та безпеку, а також визнанню важливості та внеску військових, поліцейських та цивільних осіб, які продовжують служити в миротворчих місіях по всьому світу.

А ще 29 травня Всесвітній день здоров’я травної системи. Цей день має на меті привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних із хворобами шлунково-кишкового тракту, які становлять понад 30% випадків від загального числа хвороб людства. Цікавий факт: близько 95% серотоніну — гормону задоволення — виробляється у кишківнику. Тому дуже важливо підтримувати здоров’я травної системи.

29 травня святкують Всесвітній день видри. Це екологічне свято було започатковане Міжнародним фондом виживання видр (IOSF) і має на меті привернути увагу до важливості цих чарівних тварин для місцевих екосистем, а також підвищити обізнаність про загрози, з якими вони стикаються, і необхідність їх захисту. Видри — це хижі ссавці, які живуть у водоймах, печерах, водоростях і відомі своїм розумом та дружелюбністю. Вони мають широкий звуковий діапазон для спілкування, від гавкання до шипіння, і є чудовими плавцями та пірнальниками.

Також 29 травня Всесвітній день розсіяного склерозу. Це глобальна ініціатива, яка має на меті підвищення обізнаності про розсіяний склероз — хронічне та потенційно виснажливе захворювання, що вражає центральну нервову систему, зокрема мозок та спинний мозок.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися