Обмежено придатних більше немає: як відбуватиметься перекомісія з 1 червня
Україна

Обмежено придатних більше немає: як відбуватиметься перекомісія з 1 червня

29 травня, 09:28
0
0
Сподобалось?
0

В Україні скасовано статус "обмежено придатний до військової служби". Згідно із Законом про забезпечення прав військових на соціальний захист призовники з таким статусом повинні будуть пройти перекомісію, де їх визнають придатними або ж непридатними до служби. Ми розібралися, що зміниться для таких громадян і чи буде мобілізація обмежено придатних.

Що буде з обмежено придатними

Призовники зі статусом "обмежено придатний до військової служби" мають пройти повторний медичний огляд, де отримають нову категорію. Таких громадян почали викликати на ВЛК з 18 травня, коли вступить в силу новий закон про мобілізацію. На переогляд їм дається час до 4 лютого 2025 року.

Також обмежено придатних стосується оновлення даних у ТЦК.

Згідно із Законом про військово-лікарську експертизу в ЗСУ, колишні обмежено придатні після ВЛК залежно від встановленого діагнозу отримають один із таких статусів:

  • непридатні до військової служби - у такому разі їх виключать із військового обліку;
  • непридатні до військової служби з повторною перекомісією через 6 або 12 місяців;
  • тимчасово непридатні - таких призовників направлять на лікування, нададуть відпустку або на певний час звільнять від службових обов'язків;
  • придатні до служби лише за деякими напрямками: у ТЦК, частинах забезпечення військ, підрозділах зв'язку, логістики чи медицини, навчальних центрах та вищих військових навчальних закладах;
  • придатні до служби - таким громадянам можуть видати бойову повістку.

Кого не призвуть до армії у 2024 році

Міністерство оборони також визначає, з якими хворобами не беруть в армію. Якщо обмежено придатний до служби призовник мав такий діагноз, то після перекомісії його можуть визнати непридатним до служби.

До хвороб, з якими виключають із військового обліку, належать злоякісні пухлини, сліпота і глухота, відсутність кінцівки, тяжкі захворювання печінки, нирок, шлунка і дихальної системи з порушенням життєво важливих функцій, шизофренія, епілепсія, серцева недостатність, короткозорість або далекозорість понад 12,0 дптр, цукровий діабет усіх типів, хвороби щитоподібної залози.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися