Жінки швидко опанували швейну справу
Львівщина

Маленьке село на Львівщині виграло проєкт та закупило швейні машинки

18 лютого 2023, 16:56
0
0
Сподобалось?
0

Село Конотопи Сокальської громади невеличке. Тут проживає понад двісті людей. Але які вони всі дружні! Радо і гуртом беруться за будь-яку справу. Нещодавно взяли участь у всеукраїнському проєкті і виграли три швейні машинки. І молодь, і пенсіонерки почали опановувати нову професію.

Староста села Світлана Коляда розповідає, що в такий складний час треба гуртувати людей, адже разом можна зробити набагато більше.

– Ми брали участь в «Українській освітній платформі», яка сприяє розвитку локальних активістів та християнських команд для створення змін по всій Україні. Там є кілька програм. Конотопці обрали «Лідерство і служіння». Вона спрямована на те, щоб навчити молодь забутого ремесла та об’єднати навколо спільної справи, – пояснює Світлана Степанівна. – У серпні ми завершили ремонт у старому занедбаному приміщенні колишнього магазину та відкрили в ньому релігійну світлицю. Тепер тут проводяться різні заходи, збираються люди. Ось тут і облаштували швейний мініцех. Місцева жителька Ірина Ткачук раніше працювала швачкою, тож взялася вчити інших.

Із задоволенням до доброї справи долучилися не лишень молоді, а й пенсіонери. На першому уроці знайомилися з механізмом швейної машинки та пошили український прапор, який став окрасою світлиці. Побачивши, з яким запалом взялися жінки до справи, одна благодійниця закупила чимало флісу. І всього за кілька днів конопчанки навчилися кроїти та шити для військових. Почали з простого: шапок та бафів (шарфи, які зшиті двома кінцями, щоб легко одягалися та трималися на шиї).

– Ми їх через волонтерів передали хлопцями з нашого старостинського округу, які нині воюють на передовій, – розповіла Світлана Коляда. – А також відправили у представництво благодійної організації «Карітас». Зробивши таку хорошу справу, всі зарядилися позитивною енергією, набралися завзяття для подальшої роботи. Молодші їздять на різні майстер-класи, а старші чекають, коли ті повернуться і їх навчать чогось нового. Вони так загорілися цією ідеєю, що планують і далі розвивати швейну справу у своєму селі. Хочуть шити для ЗСУ, а ще допомагати місцевим ремонтувати одяг та навчити виготовляти екоторби. Я захоплююся цими людьми, які не сидять на місці, а прагнуть розвитку!

Руслана СУЛІК


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися