Професор з Рівненщини змусив американців писати «Київ» правильно
Рівненщина

Професор з Рівненщини змусив американців писати «Київ» правильно

1 грудня 2019, 13:29
0
0
Сподобалось?
0

Сьогодні для нас особливо гостро постає питання розрізнення у світі української культури, історії та мови від інших, особливо російської. Адже навіть назву столиці нашої держави – Київ – на всіх континентах звикло пишуть транслітерацією на російський лад, себто, Kiev. Аби змінити це, великих зусиль докладає уродженець Володимирця, а нині професор Колумбійського університету у Нью-Йорку Юрій Шевчук. Він змусив Америку писати і вимовляти Київ правильно!

Пан Юрій народився у селищі Володимирець на Рівненщині. Цей учень запам’ятався вчителям першої школи своєю допитливістю. Було одразу зрозуміло: з нього можуть вийти люди. Школу хлопчина закінчив із золотою медаллю. І люди з нього вийшли…

Досконало володіючи іноземними мовами, Юрій Шевчук блискуче закінчив Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка, аспірантуру й захистив ди­сертацію. Його шлях проліг у науку. Позаду лишилися посади в українських вишах та навчальних закладах Європи. Свої двері потужному науковцю відкрила Америка. Саме тут він розпочав з найріднішого – викладання курсів… української мови. І паралельно продовжив навчання у світових науковців.

Сьогодні ім’я Юрія Шевчука відоме багатьом американцям. До його думки прислухаються не лише колеги у науковому світі, а й журналісти. Зокрема такого поважного всесвітньовідомого видання як «Нью-Йорк Таймз»! Після останнього інтерв’ю пана Юрія на сторінках газети з’явилися правописні зміни, що стосуються України.

– Та публікація мала великі наслідки. Мої коментарі закінчувалися словами: «Немає жодної іншої причини казати й писати Kiev, крім старої інерції колоніялізму». У результаті «Нью-Йорк Таймз» нарешті писатиме Kyiv. Про це кореспонденти видання повідомили мене особисто. Це важливий прорив для українських смислів, – каже Юрій Шевчук.

А ще він активно пропагує український національний кінематограф на Заході, показує за океаном українські фільми й читає лекції про них! Каже: українське – це круто!

Наталія КРАВЧУК


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися