Лучанам та мешканцям навколишніх сіл встановлюватимуть «розумні» лічильники на електроенергію
Волинь

Лучанам та мешканцям навколишніх сіл встановлюватимуть «розумні» лічильники на електроенергію

19 січня 2017, 13:00
0
0
Сподобалось?
0

Амбіційний прорив року – саме так можна охарактеризувати старт міжнародного проекту «Луцьк – SMART-столиця України». З цього приводу у Луцьку відбулася конференція за участі керівництва ПАТ «Волиньобленерго» та представників Мазовецького кластеру ІСТ, компанії Smart Energy Maximus, Асоціації економрозвитку Республіки Польща, Державної інноваційної фінансово-кредитної установи при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Головною ідеєю програми є поетапне впровадження SMART-лічильників на території всієї Волинської області. Пілотним же ареалом запропоновано обрати Луцьк та навколишні села Луцького району. Прикладом стане успішно реалізований проект у польському місті Вроцлаві.

Принцип дії полягає у швидкій та безпечній передачі даних з лічильника споживача до сервера енергопостачальника. Система забезпечує чіткий контроль за процесом передачі даних і можливими поломками чи перепадами напруги в мережі. Споживач отримає можливість користуватися різними тарифами. ПАТ «Волиньобленерго» розумні лічильники допоможуть значно зменшити відсоток втрат електроенергії. Для споживачів же такі лічильники-комп’ютери дадуть можливість не лише тотально контролювати своє споживання, а й контролювати подобово, погодинно використання електрики тим чи іншим приладом. Як зазначили польські колеги, в побуті та виробництві таке керування економить до 30% енергоресурсів, що затрачаються при роботі побутової техніки.

Зокрема, Володимир Купчак зазначив, що успішна реалізація цього задуму стане початком нової ери енергоспоживання, яка дозволить не тільки поліпшити систему енергоспоживання, але й відчинити двері для інших важливих проектів. Тим паче, що основною стратегією розвитку ПАТ «Волиньобленерго» є соціальна та клієнтська орієнтованість, адже енергетики працюють для споживача.

Додамо, що реалізація проекту «Луцьк – SMART-столиця України» дасть можливість підвищити рівень валового внутрішнього продукту на 2% матеріального та нематеріального виробництва. А це у свою чергу призведе до створення додаткових робочих місць та поетапного покращення добробуту громади Луцька та Волинської області.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися