Юні волиняни відроджують гончарне  мистецтво
Волинь

Юні волиняни відроджують гончарне мистецтво

25 серпня 2018, 18:24
0
0
Сподобалось?
0

Уперше в селі Жидичин Ківерцівського району  відбувся дитячий фестиваль гончарства, -повідомляє Волинь online.

Місце організатори Фестивалю гончарного мистецтва обрали символічне — на березі річки Стир. У давнину там, біля води, заготовляли глину місцеві гончарі, а зараз —розташований еко-маєток “Волинський край”.

Самобутні майстрині Марія Гонта та Оксана Нитка разом із дітками з особливими потребами громадського об’єднання “Зірка надії” та їхніми батьками вчились виготовляти гончарні вироби. Кожен шматок сірої глини, покладений на гончарне коло, діти і гончарі торканням долонь уміло перетворювали в фігурки сонечка, звіряток та обереги з тризубцями. Потім розфарбовували глиняні подарунки. Участь у фестивалі взяли діти з Луцька та села Жидичин, які щотижня відвідують гурток гончарного мистецтва в Будинку культури.

“Три місяці  Центр реабілітації інвалідів дитинства та сиріт “Зірка надії” працює над відродженням гончарства. До громадського об’єднання входить більше 100 дітей від 5 до 20 років. Це особливі діти, яких ми адаптовуємо до трудової діяльності щодня. Дитячий фестиваль гончарного мистецтва, який ми організували вперше, сподіваємось стане чудовою традицією, — розповідає голова громадського об’єднання “Зірка надії” Олександр Жаловага. — Усі гончарні вироби, виготовлені дитячими руками, плануємо показати на благодійному аукціоні”.

Дитячий фестиваль відродження гончарного мистецтва — свого роду арт-терапія на свіжому повітрі в мальовничому куточку біля Стир і оздоровлює малечу, і вчить їх любити працю, розвиває творче мислення та відновлює давнє ремесло українського народу, його мистецьку культуру. Усіх учасників фестивалю частували справжнім козацьким кулішем.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися