Лучани стали батьками у 14 років
Волинь

Лучани стали батьками у 14 років

8 грудня 2019, 16:00
0
0
Сподобалось?
0

У 2014 році про них них говорив увесь обласний центр Волині – у 14 років школярі стали батьками!
Познайомилися Ігор і Ірина у дворі дівчини: зустрілася компанія дівчат-підлітків з та­кими ж хлопчаками, які приїхали на ве­лосипедах. Обом було по 13 років. Як пригадує Ірина, одразу відчули симпа­тію один до одного і стали зустрічатися. Як дорослі. Школярі й не сподівалися, що ці стосунки швидко призведуть аж до таких наслідків. Дівчина ходила у вось­мий клас, тож ніхто й не підозрював, що вона вагітна. Лише подруги не могли зрозуміти, чому Іра стала ігнорувати спільні прогулянки, а постійно сидить вдома. Тато ж, навпаки, тішився - донь­ка з подвійним завзяттям взялася за на­вчання. Хоч і так не пасла задніх у гімназії: була відмінницею, брала участь в олімпіадах.

– Про мою вагітність найперше дізнав­ся Ігор та його товариш, – пригадує Ірина.

Ігор одразу сказав їй, що глядітиме дитину - не втече і не ховатиметься.

Їм легко було так міркувати, але на думку дорослих теж потрібно було зва­жати. Що скажуть батьки? Оце було страшно. Школярі думали навіть втекти кудись, щоб не робити сорому, уникну­ти їхнього гніву. Ігор – веселий, сприт­ний та пробивний хлопчина. З десяти років уже заробляв власні гроші. У 13 років складав велосипеди у підприємця і мав зарплату, тож обіцяв забезпечити свою маленьку сім’ю. Різні плани буду­вали, але все ж вирішили розповісти рідним правду. Щоб дорослі не змусили робити аборт, Іра до шести місяців не говорила про свій стан.

– Самі ще діти, ми не дуже розбира­лися у перших незвичайних симптомах, які з’явилися. Тож я про це розпитував у своєї мами, – сміється хлопець. – І вона щось запідозрила.

Вражаючу новину: «Іра вагітна!» – мама Ігоря Тетяна сприйняла відносно спокій­но. Більше переживали, що скажуть Ірині батьки. Невже це може бути?! їхня донька-одиначка, яка ще вчиться у гімназії, розумниця, відмінниця – і вагітна?!

– Я була впевнена, що про аборт го­ворити не будуть, бо мене народили пізно і, звичайно, хотіли внуків. Але тут вийшло занадто рано, – сором’язливо додає Іра.

Спецагентом, який мав розповісти про все батькам дівчини, призначили Тетяну.

Школярі вирішили познайомити двох мам.

– Мама була в шоці, коли почула таку звістку, – зізнається дівчина. – Але най­перше, що вона сказала, коли минула мовчанка: «А де ж ми ліжечко постави­мо?» І ми зрозуміли, що все буде добре.

 Лікар, до якого Ірина прий­шла на огляд, навіть насварив, чого так пізно звернулися, мовляв, раніше могли б вирішити все по-іншому.

– Я не хотіла вбивати дитину, – твер­до каже молода мама. – І горджуся тим, що народила синочка. Хоч і доводилося чути за спиною багатозначне шепотін­ня: «О, це та мала...» Намагалася не звертати уваги на плітки. Велику підтримку відчувала від Ігоря, батьків. Якби не вони, було б набагато важче. 

Ще до повноліття Ірина вдруге ста­ла мамою і тепер тішиться двома синочками - Іллею та Давидом. Щоб стати подружжям, неповнолітнім довелося че­кати рішення суду, і тоді їх розписали. Молоді батьки з часом закінчили вечір­ню школу, отримали атестат про здобут­тя середньої освіти. Позмінне навчання дозволяло Ігорю підзаробляти, щоб фінансово допомагати сім’ї. 

Але, на жаль, подружнє щастя цієї ранньої сім’ї тривало не довго - пара розлучилася...

Руслана ТАТАРИН

ПЕРЕДРУК ЗАБОРОНЕНО!


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися