Неписьменний 100-річний партизан з Волині дивиться новини у смартфоні
Волинь

Неписьменний 100-річний партизан з Волині дивиться новини у смартфоні

2 березня 2020, 13:54
0
0
Сподобалось?
0

У Маневицькому районі проживає сторічний Степан Євпак. Нещодавно чоловік відзначив ювілей.

Степан Матвійович розповів Суспільному, що народився 1920 року і майже 90 літ прожив у селі Галузія Маневицького району.

Він каже, що партизанив, воював у Другу світову на фронтах у Литві, Румунії, Болгарії, Угорщині, Австрії. Його партизанський загін брав участь у визволенні Луцька у 44-му . Потім у складі Радянської армії Степан Євпак воював піхотинцем до закінчення війни. У Литві отримав поранення у ногу.

"Ешелонів поперекидали німецьких. Я не рвав, але я їх водив, то Рафаловка, Антонівка Чарторийськ, то Маневичі. То ми все туди водили партизанів, та путь рвали. Румунія. Югославія, Болгарія, Угорщина, Австрія, то ми із боями йшли. Війна кінчилася - в Альпах, у горах. Німці вивісили білого прапора і наші уже солдати раді. О 9.00 – бої закриваються", - пригадав чоловік.

Столітній Степана Євпак живе у селі Карасин Маневицького району із сім’єю доньки Валентини. Чоловік дивиться новини у смартфоні. Каже, що так зручніше. Чоловік – неписьменний. У школу, каже, пішов, але через недугу вчитель заборонив йому ходити на уроки .

Степан Євпак до пенсії працював у колгоспі у будівельній бригаді. У 80 років ще тримав господарство, косив, орав. Каже: усе життя тяжко працював.

"Як є здоров’я, то є й життя. А немає здоров’я - то немає життя", - заувавжив чоловік.

"Він у нас такий татусь: завжди такий розсудливий, мудрий, добряк, немає у нього зла, агресії. Ніколи не пив, не курив", - каже донька Степана Євпака Валентина Ремінська.

Степан Євпак має п’ятеро дітей, дев’ять онуків і шість правнуків. У свої сто любить співати.
Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися