Як змушені виживати волиняни з пересадженими органами
Волинь

Як змушені виживати волиняни з пересадженими органами

5 березня 2020, 14:26
0
0
Сподобалось?
0

Волиняни з пересадженими органами розповіли, як живуть після трансплантації.

У області– 42 людини з пересадженими органами, - передає Суспільне.

Щодня вони змушені приймати ліки, що запобігають відторгненню. Медикаментами держава мала б забезпечити їх безплатно, натомість люди самостійно купують таблетки, що продовжують їх життя. 12 років лучанка Наталія Гараєва живе з пересадженою ниркою. Трансплантацію їй робили у Білорусі. Тепер щодня жінка приймає більше десятка таблеток, аби запобігти відторгненню пересадженого органу.

"Цих я п’ю 6 таблеток в день, цих по дві вранці і ввечері, цю одну, ці препарати треба пити пожиттєво", - каже Наталія Гураєва, яка живе з пересадженою ниркою

Ці ліки мала б отримувати безплатно, - каже Наталія, - в Україні діє відповідна державна програма, але таблетки здебільшого купує власним коштом.

"Січень місяць нам дали по пару капсул цього препарату, лютий нічого не дали, а цей вже не дають півтора – до двох років і я купляю, не підійшов препарат мені – і в мене йшло відторгнення від ліків і зараз лікарі сказали, щоб я тільки ці пила, більше ніякі". Замість оригінальних лікарських препаратів людям з пересадженими органами в Україні нині безплатно видають генерики – ліки з тією ж діючою речовиною, але іншою назвою, розповідає Наталія Гараєва. 

Найнеобхідніші медикаменти Наталії обходяться у 5 тисяч гривень щомісяця. Раз у декаду декілька тисяч вона витрачає на вимірювання концентрації ліків в організмі. Їх нестача чи надлишок негативно позначаються на здоров’ї. Аналізи здає у Києві чи Львові. Наталія каже: отримує три тисячі пенсії як інвалід з дитинства.

Міланці Проніній через вроджену хворобу пересадили печінку. Оперували малечу в Італії, донором стала мама.

"Пожиттєво Міланка питиме таблетки. Вони є дуже важливі, це одні з тих ліків, які змінювати – замінювати не можна взагалі без показань лікаря – трансплантолога", - каже мама Ольга.

Ліки родина купує самотужки, на державну програму не сподівається. Зі слів Ольги Проніної, дівчинка потребує також постійних – консультацій лікарів і здачі крові. Обстежують Міланку у Львові.

"Питання в реактивах – там сума не така критична – 150 тисяч гривень – то ми їх будемо намагатися спільно з обласною радою знайти. Якщо виділяться з бюджету, то аналізи будуть безкоштовними", - поділився начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

На Волині мешкає 42 особи з пересадженими органами, розповів Ігор Ващенюк. Каже: більшість з них відмовились від ліків, закуплених за державною програмою. Тож, облдержадміністрація звернулася до МОЗу з проханням купувати оригінальні препарати, які людям призначили трансплантологи.





 


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися