Що відомо про пенсіонера з Луцька, який відсудив аліменти у покинутих дітей
Волинь

Що відомо про пенсіонера з Луцька, який відсудив аліменти у покинутих дітей

18 липня 2020, 13:47
0
0
Сподобалось?
0

Останнім часом ми багато чуємо про те, як виконавча служба працює над стягненням аліментів з горе-батьків на користь дітей. Серед них є й такі, хто своїм кровинкам заборгували сотні тисяч гривень. Але є і зворотний бік – батьки на старості літ також можуть витребувати гроші зі своїх дітей.  

Неординарний випадок стався у Луцьку. Пенсіонер через суд добився аліментів зі своїх дітей – по 1250 гривень з кожного. Чоловік покинув сім’ю ще у 1989 році, проте аліменти, 33% від свого доходу, платив. Скільки це в грошах – невідомо. Судячи з того, що його пенсія становить 1500 гривень, зарплата була невелика. Останнім часом він проживає у геріатричному пансіонаті на повному державному забезпеченні. На утримання відраховує 75% від пенсії, для особистих потреб залишається лише 25%. Діти до батька-інваліда, який їх покинув, не приходили. А «безплатний» час перебування в пансіонаті закінчився. Оплатити послуги по догляду у сумі 7 тисяч 540 гривень в місяць чоловік не може, тому і звернувся у Волинський центр безплатної правової допомоги. Юристи й допомогли пенсіонеру відсудити гроші у дорослих дітей. 

Адже у статті 51 Конституції України зазначено, що повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Ця моральна норма знайшла відображення і в Сімейному кодексі України (СКУ).

Якщо мати, батько є тяжкохворими, мають інвалідність, а дитина має достатній дохід, тоді суд може винести рішення про стягнення з неї одноразово або протягом певного строку коштів на покриття витрат, пов’язаних з лікуванням та доглядом за ними (ст. 206 СКУ).

Зверніть увагу: дорослі діти не зобов’язані утримувати батьків, якщо ті не сплачували аліменти (ч. 2 ст. 204 СКУ) або позбавлені батьківських прав (ч. 2 ст. 202 СКУ).

– Після розлучення аліменти з чоловіка на двох дітей вибивала «з боєм». Та й було їх як кіт наплакав. Адже офіційно йому платили мінімальну зарплату. З неї були й аліменти. А основну частину грошей отримував у конверті, – ділиться своїм гірким досвідом наша читачка Світлана. – Щоб якось виживати, я змушена була на другу роботу влаштуватися. А тут до сусідки Наді раптом приїхав таточко. Старий, спитий, ледве шкутильгає, зубів не має, від нього смердить за декілька метрів. Почав «качати» права: «Я тут у тебе буду жити, бо ти моя донька і зобов’язана мене глядіти». Надя – в сльози. Вона його взагалі не пам’ятає. Подався за кращим життям, коли їй було три роки, і не з’являвся. Покійна мама сама доньку на ноги ставила. Юрист тоді сказав: «На ваше щастя, батько аліментів не платив. Тому маєте повне право виставити його з хати». Після цієї історії я відмовилася від тих аліментів-сліз і позбавила свого «колишнього» батьківських прав. Це сьогодні він молодий, здоровий і діти йому не потрібні. А на старості літ заявиться до них і вимагатиме глядіти? Не хочу вішати на дітей таке ярмо. Обійдемося без його грошей! 

Наталка СЛЮСАР  

ФОТО ІЛЮСТРАТИВНЕ  


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися