У луцькому виші презентували студентську майстерню робототехніки
Волинь

У луцькому виші презентували студентську майстерню робототехніки

23 вересня 2020, 17:21
0
0
Сподобалось?
0

Луцький НТУ на базі кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки презентував спеціалізовану лабораторію моніторингу комп‘ютерних систем та мереж.

Про це йдеться на сайті університету.

Так, викладачка кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Ніна Здолбіцька влаштувала для молодих комп’ютерних інженерів демонстрацію робототехніки та її можливостей, а також розповіла, за яким принципом вони працюють. Потому, про особливості лабораторії розповіла завідувачка кафедри Наталія Чернящук. За її словами, лабораторія моніторингу створена для напрацювання практичних навичок студентів в області дослідження різноманітних аномалій (DDOS, Brute Force, ескалація привілеїв і таке інше), які виникають в інфраструктурі підприємства.

«В лабораторії встановлене вільне програмне забезпечення, а саме Elasticsearch, Kibana, Grafana. Elasticsearch виконує роль бази даних, в якій зберігаються дані. Kibana і Grafana надають користувачеві інтерфейс для візуалізації даних (dashboard), побудови різноманітних запитів, фільтрів. Окремо використовується механізм надсилання сповіщень Grafana (Alert) про аномальну поведінку в інфраструктурі», – зазначила Наталія Чернящук.

Відтак, використовуючи зазначене програмне забезпечення, студенти навчаться налаштовувати збір даних з кінцевих та проміжних пристроїв в Elasticsearch та аналізувати його. Ці практичні навички будуть корисними в майбутній професії, оскільки дадуть студентам необхідний рівень знань для розслідування інцидентів кібербезпеки в інфраструктурі, яку вони будуть обслуговувати.

На презентацію запросили інспектора відділу протидії кіберзлочинам Департаменту кіберполіції Національної поліції України Тараса Басюка. Він розповів про особливості роботи Департаменту, методи, які застосовують при розслідуванні кіберзлочинів, а також про знання, які необхідні, аби стати спеціалістом з кібербезпеки.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися