87-річна викладачка ВНУ підкорила дистанційне навчання
Волинь

87-річна викладачка ВНУ підкорила дистанційне навчання

28 жовтня 2020, 11:47
0
0
Сподобалось?
0

Найстарша викладачка, заслужена професорка ВНУ імені Лесі Українки, докторка філологічних наук, завідувачка кафедри слов’янської філології, яка незабаром святкуватиме своє 88-річчя, Луїза Оляндер розповіла про освоєння дистанційного навчання.

Понад пів століття вона навчає студентів у нашому університеті, однак цьогоріч вперше випробовувала методи дистанційного навчання і вже має цікавий досвід, йдеться на сторінці Нівроку у Фейсбуку.

«Не можна все життя їсти одну картоплю», – іронічно говорить про онлайн-роботу зі студентами Луїза Оляндер.

Професорка наголошує, що легко опанувала всі засоби зв’язку і поєднує різноманітні платформи для ефективного навчання.

«Лекції я читаю у вайбері або скайпі. Текстові завдання мені надсилають поштою. А індивідуальні поради даю переважно під час особистої телефонної розмови. Якщо виникають проблеми, допомагає лаборант», - розповідає викладачка.

Луїза Оляндер віддає перевагу живому спілкуванню, однак позитивно сприймає всі технічні можливості сьогодення.

«Мені здається, що безпосереднє спілкування нічим не можна замінити, але його треба розумно поєднувати з дистанційними формами. Добре, що ми маємо Інтернет і можемо продовжувати навчання, однак мені не завжди вдається показати весь матеріал, принести деякі книжки.

Тому, якщо гострої потреби немає, не варто відкидати традиції. Реальні зустрічі краще поєднувати з усіма методами, які існують в онлайн-режимі», - вважає професорка.

Вона вбачає переваги дистанційного навчання і радить сповна використовувати цей досвід. «Робота на відстані допомагає економити багато ресурсів і викладачів, і студентів. Вона вимагає нових методик, які ми ще не знаємо, але будемо шукати», - говорить викладачка.

Також Луїза Оляндер розповідає, що давно займається самоосвітою через Інтернет.

Вона часто слухає лекції філософів і мовознавців, бере участь у наукових обговореннях і робить дослідження з фахівцями з усього світу.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися