На Волині – найнижча зарплата в Україні
Волинь

На Волині – найнижча зарплата в Україні

2 грудня 2020, 18:50
0
0
Сподобалось?
0

Середня зарплата на Волині залишається однією з найнижчих в Україні і за січень-жовтень склала 8 969 гривень.

Менше в середньому платять лише в Чернівецькій області – 8 800 грн. Та у жовтні (як, і минулого місяця) Волинь взагалі опинилася на останній сходинці. Такі дані оприлюднила Державна служба статистики України, пише ІА Волинські новини.

Загалом, розмір середньої зарплати в державі за 10 місяців 2020 року склав 11 296 грн, що на 9% вище середнього розміру зарплати за січень-жовтень минулого року.

Уже в жовтні середня зарплата по Україні становила 12 174 грн, на Волині – 9 861 грн. Це – найнижча зарплата в державі. Причому, у січні цього року Волинь була ще на 20 місці з 25 регіонів (включно з м. Київ). Та уже з лютого почалося падіння в рейтингу, і у вересні-жовтні Волинь опинилась на останній, 25-й сходинці. Найбільше працівники отримують у м. Київ (середня зарплата 16 568 грн), Донецькій (12 429 грн) та Київській областях (11 619 грн).

Управління служби статистики у Волинській області, своєю чергою, оприлюднило дані щодо середньої зарплати на Волині за галузями. Так, найбільше вона складає у сфері фінансової та страхової діяльності – 14 203 грн. Понад 10 тисяч гривень в середньому заробляють також працівники, які задіяні в сферах державного управління й оборони; обов'язкового соціального страхування, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, переробної промисловості, охорони здоров'я та надання соціальної допомоги, добувної промисловості і розроблення кар'єрів та на будівництві.

Найнижчі зарплати у регіоні у готельно-ресторанному бізнесі (за КВЕД – «тимчасове розміщування й організація харчування») – 6 700 грн.

Згідно з даними держстату, українцям заборгували зарплату на суму майже 3,8 мільярда гривень. У загальнонаціональному списку регіонів, Волинь опинилася на 12 місці. Найбільше зарплату боргують у Донецькій області (921,4 млн грн), а найменше – у Чернівецькій області (3,9 млн грн).

Станом на 1 листопада 2020 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати становила 58,8 млн грн, причому 56,3 млн грн припадало на економічно активні підприємства. Заборгованість працівникам економічно активних підприємств у жовтні 2020 збільшилась на 34%.

На початок листопада 75,5% суми заборгованості економічно активних підприємств припадало на промисловість.

Основна частина боргу утворилися у містах Нововолинську (41,8%), Луцьку (30,3%) та Луцькому районі (17,9%).

Немає боргів із зарплати у Володимир-Волинському, Камінь-Каширському, Ківерцівському, Ковельському, Локачинському, Любешівському, Ратнівському, Турійському та Шацькому районах (згідно зі старим адміністративно-територіальним устроєм).


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися