На Волині мисливці вполювали 49-кілограмову вовчицю
Волинь

На Волині мисливці вполювали 49-кілограмову вовчицю

24 січня, 14:06
0
0
Сподобалось?
0

Сліди сіроманців мисливці виявили в перші дні нового року.

Востаннє на Старовижівщині вовка вполювали ще з десяток літ тому. Він заважив аж 85 кілограмів. Надалі якщо ці хижі тварини й заходили на нашу територію, то практично не затримувались. Тобто у нас помічали лише сліди прохідних вовків, які мігрували в інші ліси, - пише Район.Стара Вижівка

«Очевидно, що вони прийшли із Любомльщини і промишляли у нас близько трьох тижнів. За цей час встигли наробити шкоди. Зокрема, загризли козу, рештки якої були виявлені у наших угіддях. Але зрозуміло, що жертвою хижаків була не лише вона», − каже головний інженер державного підприємства «Старовижівське лісове господарство» Олександр Маркевич.

Якби не сніг, то вовки могли б у нас погостювати значно довше. А так на білій ковдрі, яка у ці дні огорнула землю, стало видно, де саме вони ходять.

«Їх було троє. Щоб вийти на слід, довелося вивчати повадки хижаків, враховувати з приводу організації полювання на них досвід старших колег. Так, виявляється, вовк залягає у другій половині дня. Полює вночі, а потім ще до полудня переходить з місця на місце», − продовжує Олександр Володимирович.

Мисливцям вдалося поранити вовчицю. У таких випадках інші тварини залишають її. Проте вона також не зупинилась і продовжувала свої мандри. 16 січня у полюванні на неї, яке влаштували в сьомаківських лісах, взяли участь до чотирьох десятків чоловік. Пройти за нею довелось понад двадцять кілометрів.

Хижу тварину виявили в урочищі Вижок біля так званого третього пункту Сьомаківського лісництва, що розташоване між Рудкою, Сьомаками і Галиною Волею. Влучними мисливцями виявились Сергій Максимук, Анатолій і Григорій Хомичі.

Заважила вовчиця майже 49 кілограмів. За словами Олександра Маркевича, її передали таксидермістам для виготовлення опудала. Двоє інших сіроманців, схоже, розділились і пішли далі. Сліди одного повели на Любомльщину, іншого – у напрямку на ратнівські ліси. Звідти вони, можливо, знову перекочують на територію Білорусі, звідки здебільшого і приходять до нас.

Юрій Коваль
Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися