Надія ХАРЧУК
Волинь

Волинянка за одну ніч вишила Шевченка із «Заповітом»

14 березня, 11:36
0
0
Сподобалось?
0

Надія Харчук із Галичан, що на Горохівщині, сміливо може претендувати на  місце рекордсмена України. Адже вона за одну ніч примудрилася вишити великий портрет Шевченка та ще й чотири строфи його «Заповіту». Коли, як не у ці Шевченківські дні, які зараз тривають, про це не розказати.

– Моя дочка Таїсія тоді ходила в четвертий клас, – згадує пані Надія. – Вона у мене відмінниця, дуже відповідальна. Каже: завтра тематичний урок до Дня народження Шевченка і треба принести щось, що пов’язане із поетом.  Я згадала про колишню вчительку Марію Андріївну, яка мала вишиту серветку із портретом Шевченка.  Поки збігала до неї, поки знайшла полотно та нитки – вже й вечір надійшов. То я як сіла вишивати, то якраз до семи ранку й закінчила.

Надія Харчук зізнається, що з вишивкою знайома з дитинства. Перейняла те вміння від мами, яка весь вільний час відтворювала на полотні красу життя. Тож, каже, не мала ніяких труднощів, щоб хрестик за хрестиком перенести зображення Шевченка з маленької серветки на великий рушник. А вже викласти нитками «Як умру, то поховайте…» і взагалі було легко. Чи треба казати, що зі звороту в Надії теж жодного вузлика чи хрестика, який пішов «не туди»! 

– Я це вмію і люблю, – трохи шаріється від моїх ахів і охів майстриня. – Перед заміжжям, хоч майбутній чоловік і йшов до мене в прийми, я навишивала цілу гору рушників, подушок, скатертин і сорочок. Якби йшла у невістки – геть не соромно було б із собою такий посаг привезти.

Мирослава КОСЬМІНА


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися