У Луцьку покращились показники якості повітря
Волинь

У Луцьку покращились показники якості повітря

13 березня, 10:27
1
0
Сподобалось?
0

Луцк потрапив до списку українських міст, в яких знизився рівень забрудненості повітря.

Про це повідомляє ГолосUa.

Дані представила центральна геофізична обсерваторія ім. Бориса Срезневського.

Маріуполь, Кам'янське та Одеса стали лідерами серед всіх міст України за забрудненням повітря. Також до першої десятки потрапили Дніпро, Кривий Ріг, Київ, Миколаїв, Херсон, Черкаси і Запоріжжя. Всього в списку 39 міст. Найчистіше повітря серед представлених міст в Горішніх Плавнях.

У десяти містах України рівень забруднення характеризувався, як високий - це Кам'янське, Одеса, Дніпро, Кривий Ріг, Київ, Миколаїв, Херсон, Черкаси, Запоріжжя, Кременчук.

В одинадцяти містах відзначався підвищений рівень забруднення, в 17-ти містах - низький.

У порівнянні з попереднім роком в 16 містах спостерігалося зниження рівня забруднення атмосферного повітря, найбільш помітне - в Дніпрі, Миколаєві, Луцьку, Лисичанську. У 8-ми містах країни рівень забруднення підвищився, найбільше - в Кременчуці та Черкасах. У 15-ти містах країни рівень забруднення суттєво не змінився.

Дуже високий і високий рівень забруднення повітря був обумовлений в основному значними середніми концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, фтористого водню, оксиду вуглецю.

"Загальний рівень забруднення атмосферного повітря в містах України (за КІЗА) в першому півріччі 2020 оцінювався як підвищений. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року він дещо знизився, перетинаючи кордон з "високого" до "підвищеного" (з 7,1 до 6,9), за рахунок зниження вмісту фтористого водню ", - йдеться в повідомленні.

Найбільше від брудного повітря страждають діти, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями дихальної системи. Кашель, втома або головний біль можуть бути маркерами реакції організму, на які обов'язково треба звертати увагу.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Коментарі

  • Липлянці
    Липлянці

    Яке покращення???? В Липлянах ,приєднаних до Луцька ,така воніще ,що немає чим дихати,особливо з вечора і до ранку,,, Пан Гуменюк !!!! SOS!!!! Коли ми відчуємо модернізацію очисних споруд, що знаходяться менш ніж двісті метрів від села. Грошей вже чимало виділено... А куди вони поділись- ніхто не відчуває, не ми, жителі поблизу, ні працівники очисних,які з міста їздять нам роботу...

    13 березня, 10:48
    Відповісти

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися