У Луцьку запрацювала «Великодня майстерня»
Волинь

У Луцьку запрацювала «Великодня майстерня»

14 квітня, 19:54
0
0
Сподобалось?
0

14 квітня в Палаці культури міста Луцька відбувся перший майстер-клас традиційного проєкту, присвяченого Великоднім святам.

Про це пишуть Волинські Новини.

«Великодню майстерню» реалізовуємо завдяки співпраці департаменту культури Луцької міської ради та Палацу культури міста», – розповідає методистка закладу Олеся Іщук.

Майстерня працюватиме з 14 до 28 квітня. Тут відбуватимуться зустрічі на різноманітну тематику. Семеро майстрів народної творчості працюватимуть з дітками соціально незахищених категорій, аби у цікавій формі розказати та показати найкращі зразки рукоділля.

Сьогодні заняття розпочинається із писанкарства, навчатимуть якого Андрій та Ірина Бондаруки. Наступні ж майстер-класи проведуть Юлія Богданова (виготовлення великодніх оберегів), Ірина Голощапова (створення святкових листівок), Юлія Співак (техніка плетіння з лісової трави), Вікторія Шевчук (великодній декор), Анатолій Філозоф (гончарство), Валентина Якимович (соломоплетіння).

Перед початком заняття учасників майстер-класу привітала заступниця міського голови Ірина Чебелюк: «Великдень – це завжди світло, свято і радість у душі. Бажаю вам, щоб усі ці дні, в які у нас буде діяти майстерня, минули змістовно, цікаво, наповнено. Ще хочеться побажати кожному з вас здоров’я, натхнення, сил, миру і любові у серцях».

«Хочу подякувати майстриням і майстрам які будуть впродовж проєкту демонструвати своє мистецтво, передавати знання, навчати і створювати великодню атмосферу. Також висловлюю щиру вдячність за співпрацю управлінню соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Луцької міської ради», – відзначила директорка департаменту культури Тетяна Гнатів.

Приємною несподіванкою для гостей свята став виступ ансамблю народної музики «Волиняни» Луцької музичної школи №3. Його учасники виконали кілька народних композицій – яскравих і запальних, які налаштували усіх на святковий настрій.

«Саме так – з гарними думками, позитивним настроєм, зі справжнім воском та писачком і потрібно братися до роботи», – зауважив Андрій Бондарук.

Майстер-клас він розпочав з розповіді про символізм писанки, хрестики, змійки, завиванці та геометричні фігури на якій є геть невипадковими. «На уособленні життя – яйці – зашифровано дуже багато. Тут і християнська символіка, і образи стихій, плодючості, чоловічої сили та жіночої краси. Цим писанка й відрізняється від простої крашанки», – підкреслив майстер.

Далі розпочалося найцікавіше. Андрій та Ірина Бондаруки показували, як правильно тримати писачок, заправляти і розтоплювати віск, виводити ним візерунки.

Діти спочатку обережно, а потім впевненіше взялися до роботи. І ось перші писанки вже «купаються» у фарбі. За ними – нові. Змінюються кольори та символи. Нарешті – кульмінація: Андрій Бондарук демонструє, як правильно знімати віск з візерунків.

Кілька секунд – і ось перша писанка, виготовлена дитячими руками, готова. Тепер можна впевнено сказати: «Великодня майстерня» запрацювала! Залишається лише побажати усім майстрам та їхнім учням натхнення, успішної реалізації творчих задумів та радості від творчості.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися