У Луцьку збираються озонувати повітря
Волинь

У Луцьку збираються озонувати повітря

8 липня, 11:05
0
2
Сподобалось?
2

Відтепер у Луцьку не лише не смердітиме, лучанам ще й озонуватимуть повітря. У боротьбі з неприємними запахами муніципалітет вдався не тільки до реконструкції очисних споруд, а й до превентивних заходів. Міські каналізаційно-насосні станції почали обладнувати очищувачами повітря.

Як працює нове обладнання та чи відчутний результат – Вікторія Притулюк розповідає у сюжеті 12 каналу.

З 22-ох каналізаційно-насосних станцій “Луцькводоканалу” найбільші 4 обладнали спеціальною та передовою системою очищення повітря озоном. Реалізували цю ідею завдяки діяльності екологічного фонду на підприємстві. Вона компактно виглядає, працює безперебійно 21 годину на добу і вартує близько мільйона гривень кожна.

“Ми викидаємо з грабельного відділення чисте повітря, яке вже знезаражене,  без мікробів і неприємних запахів. Це суттєво зменшило кількість скарг на забруднене повітря у конкретних місцях і в центрі міста. Це було пов’язане з нашими викидами з каналізаційно насосних станцій. Ці 4 станції 100% стоків через себе перепускають”, – розтлумачив головний інженер КП “Луцькводоканал” Сергій Строк.

За своїми властивостями озон значно потужніший за хлор чи інші популярні засоби. Він не тільки знешкоджує віруси і бактерії, але і впливає на дріжджі, плісняву, спори.

“Основна дія озону на живі організми відбувається, які в наслідок своєї життєдіяльності виділяють гази (і в тому числі сірководень), які якраз і є причиною отого типового запаху”, – запевняє заступниця начальника насосних очисних станцій каналізації Луцька Тетяна Сацюк.

Технологію, яку запровадив “Луцькводоканал”, вже підхопили комунальні підприємства інших регіонів. На сьогодні такі системи починають використовувати і в комерційному сегменті.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися